Podokręg Skoczów ma 40 lat

W piątkowe popołudnie w restauracji Pielgrzymówka w Pielgrzymowicach miała miejsca oficjalna gala, podczas której 120 gości świętowało jubleusz 40 lecia podokręgu Skoczów.

Uroczystość otworzyła i poprowadziła Julia Raszka, która po krótkim otwarciu zaprosiła na scenę prezesa podokręgu Skoczów - Bogusława Walicę, który zwyczajem gospodarza przywitał wszystkich znakomitych gości, obecnych na wspólnym świętowaniu jubileuszu. Wród gości znaleźli się między innymi włodarze gmin, których drużyny występują pod auspicjami podokręgu skoczowskiego, prezes Śląskiego ZPN - Henryk Kula, prezes Beskidzkiego OZPN, Czesław Biskup, czy honorowy prezes podokręgu, Emanuel Mikołajczyk oraz legendy lokalnej piłki Ireneusz Jeleń i Adrian Sikora.

Po wystąpieniu, w którym prezes podokręgu przedstawił ostatnie lata działania podokręgu Skoczów, nastąpiło wręczenie odznaczeń i wyróżnień.

Odznaki otrzymali:

Honorowa odznaka Beskidzkiego OZPN: Wręczana przez Czesława Biskupa, prezes Beskidzkiego OZPN.

  1. Janusza Krzyżanowska
  2. Mirosław Czwartos
  3. Andrzej Greń
  4. Jarosław Kędzior
  5. Zbigniew Kobiela
  6. Ireneusz Kościelniak
  7. Damian Kożdoń
  8. Arkadiusz Ponikiewski
  9. Łukasz Sowa
  10. Stanisław Urbański

 

Brązowa Odznaka Honorowa Śląskiego ZPN, wręczona została przez Henryka Kulę - prezesa Śląskiego ZPN.

  1. Andrzej Fajer
  2. Paweł Macura
  3. Marek Matuszek
  4. Przemysław Meissner
  5. Marcin Pudalik
  6. Adrian Sikora
  7. Marek Staniek

 

Srebrna Odznaka Honorowa Śląskiego ZPN trafiła w ręce:

  1. Eugeniusz Bobek
  2. Zdenek Duda
  3. Stanisław Spila
  4. Jerzy Wojnar

 

Złotą Odznaką Honorową Śląskiego ZPN uhonorowani zostali:

  1. Aneta Gaszczyk
  2. Ryszard Gaszczyk
  3. Janusz Kiełkowski
  4. Tadeusz Machej
  5. Tomasz Michalak
  6. Zdenek Niedoba
  7. Stanisław Ochodek
  8. Piotr Siwek

 

Brązową Odznaką PZPN prezes Śląskiego ZPN uhonorował:

  1. Wincentego Ciupka

 

Srebrną Odznaką PZPN odznaczeni zostali:

  1. Józef Foltyn
  2. Krzysztof Myrmus

 

Złota Odznaka PZPN powędrowała do rąk

  1. Krzysztofa Szeląga

 

Brązowymi medalami "Za wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej" uhonorowani zostali:

  1. Ryszard Klaczak
  2. Jan Korzonek
  3. Jan Krzywoń

 

Srebrne medale "Za wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej" otrzymali:

  1. Andrzej Lacel
  2. Zenon Wawrzyczek

 

Medalami 95-lecia Śląskiego ZPN wyróżnieni zostali:

  1. Adam Farana
  2. Karol Hałgas

 

Mianowani do Klubu Wybitnego Piłkarza Śląska i wyróżnieni medalami 95-lecia Śląskiego ZPN zostali:

  1. Ireneusz Jeleń
  2. Ryszard Staniek

 

Wyróżnienia wręczył Stanisław Oślizło - Przewodniczący Klubu Wybitnego PIlkarza Śląska.

Po wystąpieniu prezesa Śląskiego ZPN - Henryka Kuli kontynuowano wręczenia odznaczeń, a kolejną kategorią były Medale "Za Zasługi w Rozwoju Piłki Nożnej Beskidzkiego OZPN", a otrzymali je:

  1. Janusz Król - Starosta Cieszyński
  2. Anna Grygierek - Burmistrz Strumienia
  3. Tomasz Branny - Wójt Gminy Dębowiec
  4. Tomasz Bujok - Burmistrz Miasta Wisła
  5. Henryk Gazurek - Wójt Gminy Istebna
  6. Krzysztof Glajcar - Wojt Gminy Goleszów
  7. Andrzej Kondziołka - Wójt Gminy Zebrzydowice
  8. Franciszek Dziędziel - Wójt Gminy Pawłowice
  9. Ryszard Macura - Burmistrz Miasta Cieszyn
  10. Jerzy Pilch - Wójt Gminy Brenna
  11. Grzegorz Sikorski - Wójt Gminy Hażlach
  12. Mirosław Sitko - Burmistrz Miasta Skoczów
  13. Ireneusz Szarzec - Burmistrz Miasta Ustroń
  14. Janusz Żydek - Wójt Gminy Chybie
  15. Natalia Tokarska - Redaktor Naczelna Głosu Ziemi Cieszyńskiej
  16. Artur Steczkiewicz - Właściciel Portalu BeskidzkaPilka.pl
  17. Anna i Mariusz Szopa - firma "Al-Mar"
  18. Wincenty Ciupka - firma "Rajskie Smaki"
  19. Mariusz Małkowski i PIotr Birowski - firma "Bik-Bud"
  20. Grzegorz Kopier - firma "Euromaster - Kopiec"
  21. Arkadiusz Mleczko - firma "KTS"
  22. Sławomir Nieckarz - firma "Mechanika Pojazdowa"
  23. Piotr Polak - firma "Remontowo-Budowlana"
  24. Krzysztof Sornat - firma "Hurtownia Piłkarska Sport"

 

Po wręczeniu odznaczeń, kolejną częścią jubileuszu były wystąpienia gości - rozpoczął je prezes Beskidzkiego OZPN, Czesław Biskup. Kolejnymi przemawiającymi byli między innymi prezesi podokręgów Częstochowa, Frydek Mistek, czy Cadca, Starosta Cieszyński Janusz Król, burmistrzowie Skoczowa, Strumienia, Wisły oraz wójtowie. Po uroczystych odczytach i przemowach, zgromadzonych gości występem artystycznym uraczył zespół ludowy "Maliniorze z Brennej", a ostatnim akcentem oficjalnej części jubileuszu był poczęstunek.

Zdjęcia autorstwa Artura Jarczoka, całą fotogalerię można obejrzeć na portalu beskidzka24.pl

Podokręg Skoczów
Dodany przez: Artur Steczkiewicz, dnia: 03.12.2017 13:19
Zmodyfikowany przez: Krzysztof Golec, dnia: 03.12.2017 22:01

Komentarze

Wasze komentarze

IV Liga Śląska
POZDrużynaMPKT
1Czaniec1128
2Jasienica1123
3Bełk1123
4Ustroń1122
5Tychy II1117
6Łaziska Grn.1116
7Radziechowy1116
8Czechowice-Dz.1116
9Racibórz1114
10TSP II1112
11Wodzisław1111
12Wilcza1111
13Goczałkowice1110
14Gaszowice1110
15Landek116
16Połomia114
Okręgówka
POZDrużynaMPKT
1Skoczów1131
2Drogomyśl1230
3Dankowice1226
4BKS Stal1226
5Bestwina1224
6Puńców1222
7Koszarawa Ż.1220
8Rekord II918
9Rajcza1117
10Góral1216
11Wisła1216
12Bestwinka1115
13Jaworze1212
14Zebrzydowice129
15Łękawica127
16Chybie125
17Kończyce M.123
18Pruchna122
A Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Zabłocie1125
2Pogwizdów1124
31909 Piast1124
4Pielgrzymowice1121
5Strumień1120
6Bąków1117
7Pogórze1116
8Goleszów1116
9Istebna1116
10Brenna1111
11Kończyce W.1111
12Skoczów II118
13Dębowiec116
14Hażlach115
A Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
1Milówka1025
2Żabnica1024
3Węgierska G.1022
4Pietrzykowice1021
5Radziechowy II1015
6Lipowa1015
7Ujsoły1014
8Babia Góra1012
9Zarzecze910
10Gilowice109
11Sopotnia109
12Leśna98
13Soła Ż.106
14Juszczyna105
B Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
1Wilamowice824
2Rybarzowice816
3Ligota713
4Kozy713
5Zabrzeg812
6Bujaków811
7Grodziec810
8Łodygowice85
9Kalna 84
10Mazańcowice83
B Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Pierściec721
2Wielkie II715
3Nierodzim715
4Iskrzyczyn814
5Ochaby711
6Rudnik76
7Kaczyce75
8Górki W.75
9Golasowice70