Jesień 2017 w Beskidzkiej Lidze Okręgowej w liczbach

Zakończyły się rozgrywki jesienne w Beskidzkiej Lidze Okręgowej, a co za tym idzie czas na podsumowanie tego co działo się na boiskach w statystycznym ujęciu.

1. Bramki:

W 119 spotkaniach Beskidzkiej Ligi Okręgowej padło 485 bramek, Średnia 4,33 bramki na mecz. Gospodarze zdobyli 253 bramki (52%), średnia 2,12 bramki na mecz. Goście uzyskali 232  trafienia (48%), średnia 1,95 bramki na mecz.

W pierwszej połowie padło 198 bramek (41%), gospodarze zdobyli z nich 100 bramek (21%), goście uzyskali 98 bramek (20%). W drugiej odsłonie zdobyto 287 bramek (59%), gospodarze zdobyli 153 bramki (31%), goście uzyskali w niej 134 (28%).

Najwięcej bramek padło w 13 kolejce gier (43), najmniej goli kibice zobaczyli w 3 kolejce (23). W pierwszej połowie najwięcej bramek padło w 5 kolejce (18), najrzadziej piłka wpadała do bramki w pierwszej połowie w kolejce 15 (6). W drugiej połowie najwięcej bramek padło w 13 kolejce (26), a najmniej w 6 i 12 kolejce (14).

5 bramek to gole samobójcze (1,03%), 62 trafienia zdobyto głową (12,78%), 47 bramek uzyskano z rzutów karnych (9,69%), a 16 razy piłka lądowałą w bramce bezpośrednio po uderzeniu z rzutu wolnego (3,29%). Pozostałe 353 bramek padło z akcji (72,78%).

2. Kartki:

W 119 spotkaniach sędziowie pokazali 511 żółtych kartek i 20 czerwonych, co przekłada się na średnio 4,56 żółtej kartki na mecz, oraz 0,21 kartki czerwonej na mecz. Gospodarze obejrzeli 257 żółtych i 10 czerwonych kartek. Goście zostali ukarani 254 żółtymi kartkami i 10 czerwonymi. Najwięcej kartek żółtych pokazano w 5 kolejce gier (50), najmniej żółtych kartek sędziowie pokazali w 1 kolejce (27).

3. Wyniki:

Najczęściej spotkania kończyły się wynikiem 2:1, rezultat ten wystąpił 18 razy, 12 - krotnie mecze kończyły się wynikiem 1:0, a 9 razy na tablicy wyników widniały wyniki 1:1 i 3:1. Pozostałe wyniki to 3:2, 4:1 (8), 5:1 (6), 2:0, 3:0 (5), 0:0, 2:2, 4:0, 5:0 (po 4 razy), 4:2, 4:3 (3 wystąpienia), 3:3, 5:2, 5:4, 6:0, 6:1 (2 - krotnie), 10:1, 4:4, 6:2, 7:1, 7:3, 8:0, 9:1 - po razie.

Gospodarze wygrali 54 spotkania (45,38%), w 20 meczach padł remis (16,81%), 45 razy triumfowali goście (37,82%). W trzech kolejkach (3, 4, 10) nie padł żaden remis, w każdej z 15 kolejek wygrywali i gospodarze i goście.

Najwyższe zwycięstwo ogółem: Orzeł Łękawica - MRKS Czechowice 1:10, najwyższy remis ogółem: Pasjonat Dankowice - Skałka Żabnica 4:4.

Najwięcej bramek w jednym meczu: Orzeł Łękawica - MRKS Czechowice 1:10 (11).

Najwyższa wygrana u siebie: Pasjonat Dankowice - GLKS Wilkowice 8:0, najwyższe porażka u siebie: Orzeł Łękawica - MRKS Czechowice 1:10

Najwięcej zwycięstw ogółem: MRKS Czechowice (14), najwięcej zwycięstw u siebie MRKS Czechowice (7), najwięcej zwycięstw na wyjeździe: MRKS Czechowice (7).

Najwięcej remisów ogółem: LKS 99 Pruchna (7), najwięcej remisów u siebie: Góral Żywiec, LKS 99 PRuchna (po 3), najwięcej remisów na wyjeździe LKS 99 Pruchna (4).

Najwięcej porażek ogółem: LKS Leśna, GLKS Wilkowice (po 12), najwięcej porażek u siebie: LKS Leśna, Orzeł Łękawica, Skałka Żabnica, GLKS Wilkowice (po 5), najwięcej porażek na wyjeździe: GLKS Wilkowice, Spójnia Zebrzydowice (po 7).

Najmniej zwycięstw ogółem: Skałka Żabnica, GLKS Wilkowice (po 1), najmniej zwycięstw u siebie: Orzeł Łękawica, Skałka Żabnica, GLKS Wilkowice (po 1), najmniej zwycięstw na wyjeździe: Skałka Żabnica, GLKS Wilkowice, Spójnia Zebrzydowice (po 0).

Najmniej remisów ogółem: LKS Leśna, MRKS Czechowice (po 0), najmniej remisów u siebie: MRKS Czechowice, LKS Leśna, Tempo Puńców, Błyskawica Drogomyśl (po 0), Najmniej remisów na wyjeździe: MRKS Czechowice, Orzeł Łękawica, LKS Leśna, Spójnia Zebrzydowice (po 0).

Najmniej porażek ogółem: MRKS Czechowice (1), najmniej porażek u siebie: MRKS Czechowice (0), najmniej porażek na wyjeździe: Koszarawa Żywiec (0).