Puchar Polski Bielsko - Finał

Przed nami pierwszy finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. W podokręgu Bielsko-Biała naprzeciw siebie na obiekcie Pioniera Pisarzowice staną: czwartoligowy Spójnia Landek i trzecioligowy Rekord Bielsko. Trofeum bronić będzie zespół z Bielska-Białej.

Obie drużyny do rozgrywek przystąpiły w II rundzie. W drodze do finału łatwiej z rywalami radzili sobie III ligowcy z Bielska, uzyskując bilans bramkowy 28:1, gromiąc w pierwszym meczu B Klasowy Słowian Łodygowica aż 20:0. Spójnia Landek by awansować, uzyskała bilans bramkowy 11:3, a w meczu półfinałowym z MRKS Czechowice potrzebna do rozstrzygnięcia była dogrywka.

Spójnia Landek:

II runda: LKS Bestwina 3:1
IV runda: BKS Stal Bielsko 4:0
1/2 finału: MRKS Czechowice 4:2 (po dogrywce)

BTS Rekord Bielsko:

II runda: Słowian Łodygowice 20:0
IV runda: Pionier Pisarzowice 5:1
1/2 finału: TS Podbeskidzie II 3:0

Najlepszymi strzelcami rozgrywek pucharowych są:

1. Mateusz Kubica, Ronald Solórzano (BTS Rekord) - 5 bramek
2. Błażej Cięciel (Pasjonat), Damian Szczęsny (MRKS), Dawid Nagi (BTS Rekord), Łukasz Nycz (Pionier) - 4 bramki

Poprzednie pucharowe spotkania obu drużyn:

2015/16 III runda: Landek - Rekord 1:4
2014/15 1/2 finału: Landek - Rekord 2:1
2013/14 Finał: Landek - Rekord 0:2
2009/10 II runda: Landek - Rekord 1:2
2008/09 III runda: Landek - Rekord 1:2

Bilans spotkań: 5 meczów, 1 wygrana Landeka, 4 wygrane Rekordu, bramki 11:5 na korzyść BTS Rekord.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:00, areną meczu finałowego będzie obiekt LKS Pionier Pisarzowice.

Podokręg BielskoPuchar PolskiZapowiedź
Dodany przez: Artur Steczkiewicz, dnia: 24.11.2017 12:18

Komentarze

Wasze komentarze

IV Liga Śląska
POZDrużynaMPKT
1Bytom3064
2Bełk3056
3Czaniec3051
4Radziechowy3050
5Wodzisław3048
6Wilcza3045
7Tychy II3042
8Goczałkowice3041
9Gaszowice3038
10Jasienica3038
11Racibórz3034
12Landek3034
13TSP II3033
14Ustroń3033
15Skoczów3027
16Lędziny3024
Okręgówka
POZDrużynaMPKT
1Czechowice-Dz.3081
2Bestwina3060
3Drogomyśl3057
4Wisła3057
5Koszarawa Ż.3053
6Puńców3050
7Dankowice3049
8Chybie3046
9Jaworze3042
10Góral3040
11Łękawica3040
12Zebrzydowice3034
13Pruchna3029
14Żabnica3024
15Leśna3014
16Wilkowice306
A Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
1Rekord II2459
2Bestwinka2457
3Pisarzowice2455
4Kaniów2443
5Czechowice-Dz. II2442
6Kobiernice2440
7Międzyrzecze2436
8Hecznarowice2435
9Wapienica2427
10Buczkowice2427
11Bystra (k. Bielska)2416
12Godziszka2415
13Mazańcowice240
A Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Kończyce M.2656
2Goleszów2652
3Skoczów II2651
4Zabłocie2648
51909 Piast2646
6Pogwizdów2642
7Kończyce W.2640
8Brenna2636
9Pielgrzymowice2633
10Bąków2632
11Dębowiec2630
12Strumień2626
13Kaczyce2626
14Ochaby260
A Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
1Rajcza2670
2Milówka2664
3Węgierska G.2664
4Pietrzykowice2655
5Babia Góra2649
6Radziechowy II2635
7Lipowa2630
8Sopotnia2630
9Gilowice2628
10Ujsoły2623
11Soła Ż.2622
12Czernichów2620
13Pewel M.2619
14Cisiec2619
B Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
1Bronów2259
2Międzybrodzie2254
3Ligota2249
4Jaworze II2239
5Grodziec2235
6Kozy2232
7Wilamowice2231
8Rybarzowice2229
9Bujaków2220
10Zabrzeg2218
11Kalna 2216
12Łodygowice220
B Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Istebna1845
2Pogórze1841
3Hażlach1833
4Górki W.1832
5Wielkie II1825
6Nierodzim1825
7Pierściec1819
8Iskrzyczyn1817
9Rudnik1815
10Golasowice183
B Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
1Zarzecze2047
2Juszczyna2043
3Korbielów2039
4Jeleśnia2038
5Słotwina2035
6Pewel Śl.2029
7Bystra (k. Żywca)2028
8Trzebinia2024
9Łękawica II2020
10Kocierz2014
11Przyborów201