Orzeł lepszy w drugiej

W hicie kolejki żywieckiej A Klasy mierzyły się w derbowej potyczce Orzeł Łękawica z Beskidem Gilowice. Pierwsza odsłona należała do gości, druga zdecydowanie do gospodarzy.

Pierwsza odsłona to delikatna optyczna przewaga gospodarzy, jednak lepiej pod bramką rywala radzili sobie goście i w 33 minucie z rzutu karnego prowadzenie Beskidowi dał Piotr Kruczyński. Drużyna gospodarzy widząc uciekające punkty próbowała doprowadzić do wyrównania, jednak na przerwę w zdecydowanie lepszych nastrojach schodzili goście.

Druga odsłona to już od samego początku zdecydowana przewaga gospodarzy. W 47 minucie, w zamieszaniu pod bramką Gruszki, najlepiej zachował się Robert Mrózek. Chwilę później na prowadzenie wyszli po bramce Mateusza Gąsiorka i tempo gry lekko opadło, co nie oznacza, że nic się na boisku nie działo. Gospodarze dwukrotnie trafiali jeszcze w poprzeczkę i raz w słupek. W końcówce meczu wynik ustalił na 3:1 Przemysław Żabicki i punkty zasłużenie zainkasowali gracze trenera Pielesza.

Orzeł traci do lidera dwa oczka, Beskid jest czwarty, tracąc już dwanaście oczek.