PZPNŚląski ZPNPodokręg BielskoPodokręg SkoczówPodokręg ŻywiecPodokręg TychyLiga orlikowa
Codzienna
ox.pl
HIstoria Sportu

Kolejna ligowa porażka

Podbeskidzie Bielsko-Biała w meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy przegrało 1-4 (0-3) z Wisłą Płock.

Tymczasowy trener Górali – Hubert Kościukiewicz zdecydował się na sporo roszad w wyjściowym składzie. Największym zaskoczeniem było wystawienie pięciu defensorów, jednak nawet ten zabieg nie przyczynił się do uzyskania korzystnego rezultatu. Gospodarze już w pierwszych 45 minutach zapewnili sobie wygraną. Bramki dla podopiecznych Radosława Sobolewskiego zdobyli: Patryk Tuszyński, Alan Uryga i Dušan Lagator. Warte podkreślenia są trzy asysty Mateusza Szwocha. Po przerwie gra Górali wyglądała nieco lepiej, co w konsekwencji przyczyniło się do zdobycia gola. Ostatnie słowo w piątkowej rywalizacji należało jednak do miejscowych, kiedy to na listę strzelców wpisał się Mateusz Lewandowski.

Wisła Płock – Podbeskidzie Bielsko-Biała 4-1 (3-0)

1:0 Patryk Tuszyński 13’
2:0 Alan Uryga 21’
3:0 Dušan Lagator 38’
3:1 Dušan Lagator 69’ (samobójcza)
4:1 Mateusz Lewandowski 77’

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński - 24. Ángel García, 25. Jakub Rzeźniczak, 18. Alan Uryga, 7. Piotr Tomasik - 14. Mateusz Szwoch (81, 27. Torgil Gjertsen), 6. Damian Rasak (81, 17. Hubert Adamczyk), 94. Dušan Lagator, 23. Filip Lesniak, 9. Dawid Kocyła (65, 37. Mateusz Lewandowski) - 8. Patryk Tuszyński (65, 10. Giorgi Merebaszwili).

Podbeskidzie: 40. Michal Peškovič - 8. Karol Danielak (46, 11. Łukasz Sierpina), 25. Bartosz Jaroch, 3. Aleksander Komor, 4. Milan Rundić, 2. Filip Modelski - 50. Maksymilian Sitek (46, 14. Filip Laskowski), 21. Gergő Kocsis (69, 15. Jakub Bieroński), 19. Michał Rzuchowski, 17. Mateusz Marzec (78, 32. Serhij Miakuszko) - 9. Kamil Biliński (78, 99. Iván Martín).

żółte kartki: Tuszyński, Uryga - Modelski, Jaroch, Rzuchowski.
czerwone kartki: Bartosz Jaroch (61. minuta, Podbeskidzie, za drugą żółtą), Michał Rzuchowski (85. minuta, Podbeskidzie, za drugą żółtą).

sędziował: Paweł Gil (Lublin).