PZPNŚląski ZPNPodokręg BielskoPodokręg SkoczówPodokręg ŻywiecPodokręg TychyLiga orlikowa
Codzienna
ox.pl
HIstoria Sportu

Dominacja Lecha

W meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało na wyjeździe 0-4 (0-2) z Lechem Poznań.

Na początku niedzielnej rywalizacji mecz był wyrównany. Goście po strzale Marko Roginicia objęli prowadzenie, lecz sędziowie po obejrzeniu powtórek nie uznali tego trafienia. W kolejnych minutach, to gospodarze przejęli inicjatywę, co w konsekwencji pozwoliło poznaniakom na bezpieczne prowadzenie 2-0. Gole przed przerwą zdobyli Thomas Rogne i Mikael Ishak. Tuż na początku drugiej połowy Pedro Tiba urwał się defensorom Górali i pokonał bezradnego bramkarza Podbeskidzia. Dzieła zniszczenia dokonał Dani Ramirez, co w konsekwencji doprowadziło do wyniku 4-0.

Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała 4-0 (2-0)

1:0 Thomas Rogne 30'
2:0 Mikael Ishak 44'
3:0 Pedero Tiba 46'
4:0 Dani Ramírez 53'

Lech: 35. Filip Bednarek - 44. Alan Czerwiński, 4. Thomas Rogne, 5. Đorđe Crnomarković, 3. Wasyl Kraweć - 8. Jan Sýkora (59, 21. Michał Skóraś), 25. Pedro Tiba, 15. Jakub Moder (81, 6. Karlo Muhar), 10. Dani Ramírez (71, 11. Filip Marchwiński), 38. Jakub Kamiński (59, 27. Tymoteusz Puchacz) - 9. Mikael Ishak (59, 29. Mohammad Awwad).

Podbeskidzie: 40. Michal Peškovič - 77. Konrad Gutowski (75, 2. Filip Modelski), 20. Dmytro Baszłaj, 4. Milan Rundić (51, 3. Aleksander Komor), 22. Kacper Gach - 32. Serhij Miakuszko (62, 11. Łukasz Sierpina), 21. Gergő Kocsis (75, 15. Jakub Bieroński), 19. Michał Rzuchowski, 10. Desley Ubbink, 17. Mateusz Marzec (62, 50. Maksymilian Sitek) - 95. Marko Roginić.

żółte kartki: Baszłaj, Marzec.