PZPNŚląski ZPNPodokręg BielskoPodokręg SkoczówPodokręg ŻywiecPodokręg TychyLiga orlikowa
Codzienna
ox.pl
HIstoria Sportu

Cenny wyjazdowy punkt

W meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało 1-1 (1-0) z Pogonią Szczecin. Gola na wagę jednego punktu zdobył w 29. minucie Kamil Biliński.

Od początku poniedziałkowej rywalizacji więcej do powiedzenia mieli gracze Pogoni Szczecin. Już w 3. minucie dwie dogodne okazje zmarnował Sebastian Kowalczyk, a chwilę później sytuacji „oko w oko” z Michalem Peškovičem nie wykorzystał Michał Kucharczyk. Pod koniec drugiego kwadransa gry dobrze rzut wolny wykonał Dmytro Baszłaj, piłka dotarła do Marko Roginica, który świetnym zagraniem wypatrzył Kamila Bilińskiego, a ten mierzonym uderzeniem pokonał bramkarza miejscowych.

W drugiej połowie mniej było klarownych sytuacji, a gospodarze dopięli swego zdobywając gola w 72. minucie. W tej akcji zabrakło zdecydowania w poczynaniach obrońców Podbeskidzia, a błąd ten wykorzystał były zawodnik Chrobrego Głogów – Adrian Benedyczak.

Podbeskidzie, kolejne spotkanie zagra u siebie z Zagłębiem Lubin. Mecz odbędzie się 24 listopada o godz. 18:00

Pogoń Szczecin – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1 (0-1)

0:1 Kamil Biliński 29’
1:1 Adrian Benedyczak 72’

Pogoń: 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 15. Hubert Matynia - 18. Michał Kucharczyk (69, 17. Mariusz Fornalczyk), 64. Kacper Kozłowski (59, 19. Adrian Benedyczak), 8. Damian Dąbrowski (59, 28. Tomás Podstawski), 20. Alexander Gorgon, 27. Sebastian Kowalczyk (70, 14. Kamil Drygas) - 10. Luka Zahovič (90, 61. Kacper Smoliński).

Podbeskidzie: 40. Michal Peškovič - 2. Filip Modelski, 20. Dmytro Baszłaj, 4. Milan Rundić, 22. Kacper Gach - 50. Maksymilian Sitek (87, 16. Szymon Mroczko), 19. Michał Rzuchowski, 6. Tomasz Nowak, 11. Łukasz Sierpina (82, 32. Serhij Miakuszko) - 95. Marko Roginić, 9. Kamil Biliński.

żółte kartki: Kozłowski, Gorgon - Sierpina, Nowak, Gach.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).