PZPNŚląski ZPNPodokręg BielskoPodokręg SkoczówPodokręg ŻywiecPodokręg TychyLiga orlikowa
Codzienna
ox.pl
HIstoria Sportu

Cenny remis

Podbeskidzie w inaugurującym spotkaniu 3. Kolejki PKO Ekstraklasy zremisowało 2-2 (2-0) z Jagiellonią Białystok. Bramki dla Górali zdobyli: Kamil Biliński i Michał Rzuchowski.

Już od pierwszych minut piątkowej rywalizacji, to bielszczanie musieli odpierać ataki gospodarzy. Jednak w 18. minucie świetnie w środku pola zachował się Tomasz Nowak, który świetnym podaniem stworzył Kamilowi Bilińskiemu stuprocentową sytuację. Były król strzelców ligi litewskiej skrzętnie wykorzystał swoją szansę i otworzył wynik spotkania. Pomimo wielu okazji miejscowych, to Podbeskidzie znów zdobyło gola. Świetnie z narożnika boiska zagrał Łukasz Sierpina, a strzał z główki na gola zamienił Michał Rzuchowski.

W drugą połowę znacznie lepiej weszli gracze Jagiellonii Białystok. Już w 51. minucie na tablicy wyników widniał remis 2:2. Dwa szybkie ciosy bielszczanom zadali odpowiednio: Jakov Pulić i Jesús Imaz. Mimo wszystko z biegiem czasu to Podbeskidzie miało większą przewagę, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Podbeskidzie, po trzech kolejkach, ma na koncie dwa punkty. Kolejne spotkanie odbędzie się w Bielsku-Białej 18 września o godzinie 18:00.

Jagiellonia Białystok - TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-2 (0-2)

0:1 Kamil Biliński 18'
0:2 Michał Rzuchowski 37'
1:2 Jakov Pulić 49'
2:2 Jesús Imaz 51'

Jagiellonia: 1. Pāvels Šteinbors - 38. Paweł Olszewski, 17. Ivan Runje (21, 25. Bogdan Țîru), 3. Błażej Augustyn, 19. Böðvar Böðvarsson - 10. Maciej Makuszewski (84, 16. Ariel Borysiuk), 26. Martin Pospíšil (84, 2. Andrej Kadlec), 6. Taras Romanczuk, 11. Jesús Imaz, 8. Przemysław Mystkowski (69, 31. Bartosz Bida) - 21. Jakov Puljić.

Podbeskidzie: 1. Martin Polaček - 16. Szymon Mroczko (60, 50. Maksymilian Sitek), 3. Aleksander Komor, 4. Milan Rundić, 22. Kacper Gach - 8. Karol Danielak (87, 17. Mateusz Marzec), 19. Michał Rzuchowski, 7. Rafał Figiel (71, 21. Gergő Kocsis), 6. Tomasz Nowak (87, 10. Desley Ubbink), 11. Łukasz Sierpina (60, 25. Bartosz Jaroch) - 9. Kamil Biliński.

żółte kartki: Figiel, Rundić.