PZPNŚląski ZPNPodokręg BielskoPodokręg SkoczówPodokręg ŻywiecPodokręg TychyLiga orlikowa
RegionalnaPilka
Jasienica24
HIstoria Sportu

Beskidu strzeleckie popisy

Po efektownym inauguracyjnym wyjazdowym starciu w Chybiu, gracze skoczowskiego Beskidu zaliczyli dziś udaną ligową premierę na swoim terenie, gromiąc wysoko 12:0 zespół LKS-u Pruchna.

Obie jedenastki stosunkowo niedawno spotkały się również w Skoczowie, w ramach pierwszej rundy Pucharu Podokręgu Skoczów. Gładkie zwycięstwo odniósł wówczas zespół Beskidu, aplikując rywalowi cztery trafienia.

Dzisiejsza batalia zdecydowanie bardziej przebiegała pod dyktando gospodarzy. Już w drugiej minucie Kamil Janik otworzył rezultat sobotniej potyczki. Pięć minut później, po raz pierwszy z gola cieszył się w dniu dzisiejszym Marcin Jaworzyn. W 11 minucie padł gol numer trzy dla Beskidu, a ponownie na listę strzelców wpisał się Jaworzyn. Kanonada strzelecka graczy gospodarzy trwała w najlepsze. W minucie dwudziestej piątej przypomniał o sobie  skoczowskim kibicom Damian Szczęsny, pokonując golkipera gości. Swoją przewagę na boisku Beskid podkreślił kolejnymi zdobyczami w pierwszej odsłonie. Na 5:0 podwyższył w 32 minucie Kamil Kotrys,  a przed zejściem do szatni na przerwę na listę strzelców wpisali się jeszcze Michał Szczyrba (37 minuta) oraz po raz drugi w dniu dzisiejszym Damian Szczęsny (41 minuta).

Po zmianie stron nadal zespołem zdecydowanie dominującym byli miejscowi, co zaowocowało ich kolejnymi bramkami. Gol numer osiem padł w 62 minucie, a do siatki ponownie trafił doświadczony Michał Szczyrba. Sześć minut później Beskid zanotował trafienie numer dziewięć, a po raz trzeci trafił do celu Marcin Jaworzyn. W 84 minucie mieliśmy już wynik dwucyfrowy, bramkę zaliczył dla skoczowian Krzysztof Surawski. W samej końcówce zespół gości dobili kolejno: Marcin Jaworzyn, notując czwartą bramkową zdobycz w dniu dzisiejszym oraz Adrian Borkała, ustalając końcowy wynik na 12:0.

Po sromotnej przegranej w Skoczowie, goście zamykają ligową tabelę, z kolei gospodarze przewodzą w ligowej stawce.