PZPNŚląski ZPNPodokręg BielskoPodokręg SkoczówPodokręg ŻywiecPodokręg TychyLiga orlikowa
RegionalnaPilka
Jasienica24
HIstoria Sportu

Falstart Czarnych w Łące

Do Łąki na swoje pierwsze ligowe spotkanie w sezonie 2020/2021 udała się ekipa Czarnych Jaworze. Forma w okresie przygotowawczym napawała optymizmem i wydawało się, iż jaworzanie mogą zgarnąć komplet oczek, jednak było z goła odwrotnie i ostatecznie komplet oczek zgarnęli miejscowi.

Dla Czarnych spotkanie rozpoczęło się bardzo optymistycznie. Już w 7. minucie objęli oni prowadzenie za sprawą Jakuba Pilcha, który precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego. Później na boisku brylowali gospodarze. Po sześciu minutach do wyrównania doprowadził Andrzej Setlak. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, gdyż zawodnik LKS-u wpakował piłkę do siatki... ręką. Tuzin minut później było już 2:1 po tym, jak Pająka głową zaskoczył Michał Pyrlik. W drugiej odsłonie gry miejscowi mogli podwyższyć wynik spotkania, aczkolwiek zamiary Pyrlika z jedenastu metrów kapitalnie wyczuł nowy golkiper Czarnych.