PZPNŚląski ZPNPodokręg BielskoPodokręg SkoczówPodokręg ŻywiecPodokręg TychyLiga orlikowa
Codzienna
ox.pl
HIstoria Sportu

Pewna wygrana

W meczu 31. kolejki Fortuna I ligi Podbeskidzie wygrało 3-0 (1-0) z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Początkowe minuty spotkania przebiegały w bardzo spokojnej atmosferze. Pierwszą wartą odnotowania sytuacją, było zamieszanie w polu karnym Martina Polačka. Piłka, po wyjściu golkipera, trafiła w nadbiegającego Kamila Adamka, a ten przy odrobinie szczęścia mógł zdobyć gola.  Jednak z ulgą mogli odetchnąć goście, ponieważ footbalówka minęła słupek. W 39. minucie świetnie w polu karnym gospodarzy znalazł się Mateusz Sopoćko, który mierzonym strzałem nie dał szans bezradnemu – Grzegorzowi Drazikowi.

W drugiej połowie, Podbeskidzie nadal było stroną przeważającą. Ogrom błędów popełnionych przez stoperów GKS-u ,skrzętnie wykorzystał Marko Roginić, podwyższając rezultat spotkania na 2:0. W końcówce sobotniej rywalizacji, po dobrym zagraniu z głębi pola, w „szesnastce” gospodarzy został sfaulowany Karol Danielak. Do piłki oddalonej jedenaście metrów od bramki, podszedł – Tomasz Nowak, który pewnie ustalił wynik meczu na 3:0.

GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:1)

0:1 Mateusz Sopoćko 39'
0:2 Marko Roginić 60'
0:3 Tomasz Nowak 79 (k)

GKS 1962: 1. Grzegorz Drazik - 16. Dominik Kulawiak (80, 3. Mateusz Słodowy), 32. Bartosz Jaroszek, 17. Kamil Szymura, 94. Dawid Gojny - 9. Petr Galuška (63, 11. Dominik Szczęch), 21. Marek Mróz, 20. Damian Tront, 8. Kamil Jadach, 10. Farid Ali - 28. Kamil Adamek (63, 15. Daniel Szczepan).

Podbeskidzie: 1. Martin Polaček - 25. Bartosz Jaroch, 28. Kornel Osyra, 3. Aleksander Komor, 22. Kacper Gach - 8. Karol Danielak (86, 17. Mateusz Marzec), 19. Michał Rzuchowski, 7. Rafał Figiel, 6. Tomasz Nowak (89, 10. Desley Ubbink), 80. Mateusz Sopoćko (82, 14. Filip Laskowski) - 95. Marko Roginić.

żółte kartki: Ali, Szczęch - Figiel.

sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).