PZPNŚląski ZPNPodokręg BielskoPodokręg SkoczówPodokręg ŻywiecPodokręg TychyLiga orlikowa
Codzienna
ox.pl
HIstoria Sportu

O krok od awansu

Podbeskidzie w meczu 30. kolejki Fortuna I ligi pokonało 4-2 (2-0) Radomiaka Radom.

Wyniki w tej kolejce poukładały się na korzyść Górali, jednak żeby podopieczni Krzysztofa Brede mogli zaliczyć weekend do udanych, potrzebowali wygranej w spotkaniu z Radomiakiem Radom. Już od początku bielszczanie ruszyli na bramkę Mateusza Kryczki. W 9. minucie kapitalne podanie od Jakuba Bierońskiego dostał – Łukasz Sierpina, a kapitan gospodarzy takich okazji nie zwykł marnować. Więc już od pierwszych chwil rywalizacji, goście musieli gonić wynik. W kolejnych minutach Radomiak zaatakował, lecz bardzo dobrze bronił Martin Polaček. Kiedy wydawało się, że do przerwy Podbeskidzie będzie prowadziło jedną bramką, Marko Roginić podwyższył rezultat spotkania na 2:0.

Po przerwie zgodnie z przewidywaniami goście ruszyli do ataku. W 56. Minucie były zawodnik Podbeskidzia – Damian Nowak zdobył gola na 2:1.  Jednak szybka odpowiedź Komora, porzuciła marzenia gości, na zdobycie choćby punktu. Na 4:1 trafił rezerwowy w szeregach gospodarzy – Kamil Biliński. W końcówce po błędzie Rafała Figla, Leândro zamienił rzut karny na gola i ustalił rezultat spotkania na 4:2.

Górale, wygrywając w dzisiejszym meczu, wykonali spory krok do awansu. Być może okazja do radości, będzie miała miejsce za tydzień w Jastrzębiu.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - Radomiak Radom 4-2 (2-0)

1:0 Łukasz Sierpina 9'
2:0 Marko Roginić 45'
2:1 Damian Nowak 56'
3:1 Aleksander Komor 78'
4:1 Kamil Biliński 83'
4:2 Leândro 88 (k)

Podbeskidzie: 1. Martin Polaček - 25. Bartosz Jaroch, 28. Kornel Osyra, 3. Aleksander Komor, 22. Kacper Gach - 8. Karol Danielak, 15. Jakub Bieroński, 19. Michał Rzuchowski (83, 90. Adrian Rakowski), 6. Tomasz Nowak (65, 7. Rafał Figiel), 11. Łukasz Sierpina (72, 9. Kamil Biliński) - 95. Marko Roginić.

Radomiak: 30. Mateusz Kryczka - 14. Damian Jakubik, 4. Maciej Świdzikowski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 7. Mateusz Michalski, 11. Michał Kaput (79, 9. Leândro), 8. Mateusz Lewandowski (46, 27. Damian Nowak), 10. Rafał Makowski, 77. Patryk Mikita (68, 22. Maciej Górski) - 97. Dominik Sokół.

żółte kartki: Rakowski - Makowski, Cichocki, Jakubik.