Cenna wygrana

Podbeskidzie w meczu 28. kolejki Fortuna I ligi pokonało 2-0 (0-0) Stomil Olsztyn.

Trener Krzysztof Brede zdecydował się na kilka zmian w składzie, w stosunku do zremisowanego 1:1 wyjazdowego spotkania z GKS-em Tychy. W „pierwszej 11” znaleźli się: Aleksander Komor, Filip Laskowski, Kacper Gach oraz Kamil Biliński. Na ławce rezerwowych usiadł m.in. Marko Roginić.

Już w pierwszej minucie gospodarze mogli przegrywać, lecz dobrej okazji nie wykorzystał były zawodnik Podbeskidzia – Szymon Sobczak. Górale dopiero w 23. minucie zagrozili bramce strzeżonej przez Piotra Skibę, ale uderzenie Łukasza Sierpiny było minimalnie niecelne. W 30. minucie ponownie blisko zdobycia gola było Podbeskidzie, lecz i tym razem piłka, po uderzeniu przez Filipa Laskowskiego, nie powędrowała w światło bramki.

W drugą połowę lepiej weszli goście. Koki Hinokio świetnie minął trzech zawodników Górali i tylko dobra interwencja Martina Polačka uchroniła gospodarzy od utraty gola. Jednak w 58. minucie świetnym rajdem popisał się kapitan bielszczan – Łukasz Sierpina, po jego dośrodkowaniu jeden  z obrońców gości niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Kilka minut później gospodarze podwyższyli prowadzenie. Doskonałą wrzutką popisał się Rafał Figiel, a Karol Danielak mierzonym strzałem głową, pokonał Piotra Skibę.

Podbeskidzie, wygrywając w niedzielne popołudnie, umocniło się na szczycie ligowej tabeli.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stomil Olsztyn 2-0 (0-0)

1:0 Mateusz Bondarenko 58 ‘ (s)
2:0 Karol Danielak 63 ‘

Podbeskidzie: 1. Martin Polaček - 25. Bartosz Jaroch, 28. Kornel Osyra, 3. Aleksander Komor, 22. Kacper Gach - 8. Karol Danielak (80, 19. Michał Rzuchowski), 14. Filip Laskowski (59, 80. Mateusz Sopoćko), 7. Rafał Figiel, 6. Tomasz Nowak, 11. Łukasz Sierpina - 9. Kamil Biliński (70, 95. Marko Roginić).

Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 99. Mateusz Bondarenko, 97. Wiktor Biedrzycki, 6. Jonatan Straus, 23. Jurich Carolina - 16. Koki Hinokio, 15. Jakub Tecław (64, 3. Lukáš Kubáň), 63. Wojciech Hajda (63, 10. Artur Siemaszko), 24. Sam van Huffel (76, 5. Grzegorz Lech) - 9. Szymon Sobczak.

żółte kartki: Komor - Carolina, Bucholc, Bondarenko.

sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).
widzów: 1812.