Niedzielny remis

Podbeskidzie w wyjazdowym meczu 27. kolejki Fortuna I ligi zremisowało 1-1 (0-1) z GKS-em Tychy. Gola dla Podbeskidzia zdobył - Kamil Biliński.

Już od pierwszych minut Górale przejęli inicjatywę. Bliski zdobycia gola był Łukasz Sierpina, ale dobrze z jego uderzeniem poradził sobie  Konrad Jałocha. Jednak w 17. minucie to gospodarze zdobyli bramkę. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Szymon Lewicki i pewnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych. W 35. minucie nieźle przed polem karnym zachował się Mateusz Sopoćko, lecz golkiper tyszan był na posterunku.

W drugiej połowie oglądaliśmy inną drużynę gości. Górale grali szybciej i dokładniej, lecz pierwszy kwadrans nie przyniósł bramki. Z dystansu uderzał m.in. Karol Danielak, lecz na nieszczęście dla Górali, był to strzał niecelny. Kamil Biliński w 73. minucie świetnie zachował się w polu karnym i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza tyszan. W końcówce drugą żółtą kartką został ukarany obrońca Górali – Kornel Osyra, lecz wynik pozostał bez zmian.

Podbeskidzie, remisując w Tychach, zostanie w czołowej dwójce w tabeli Fortuna I lidze.

GKS Tychy – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1 (1-0)

1:0 Szymon Lewicki 17’
1:1 Kamil Biliński 73’

Podbeskidzie: 1. Martin Polaček - 25. Bartosz Jaroch (46, 22. Kacper Gach), 28. Kornel Osyra, 20. Dmytro Baszłaj, 2. Filip Modelski - 8. Karol Danielak, 19. Michał Rzuchowski, 7. Rafał Figiel (46, 6. Tomasz Nowak), 80. Mateusz Sopoćko, 11. Łukasz Sierpina - 95. Marko Roginić.

Tychy: 1. Konrad Jałocha - 24. Dominik Połap, 4. Marcin Biernat, 3. Łukasz Sołowiej, 5. Maciej Mańka - 17. Sebastian Steblecki (67, 77. Kacper Piątek), 22. Wilson Kamavuaka (76, 7. Jakub Piątek), 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 13. Łukasz Moneta - 32. Szymon Lewicki (56, 27. Mateusz Piątkowski).

żółte kartki: Połap, Sołowiej, Biernat – Marzec, Osyra, Baszłaj, Sierpina.
czerwona kartka: Kornel Osyra (86. minuta, Podbeskidzie, za drugą żółtą).

sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).