LKS Goczałkowice-Zdrój w III lidze!

W Łaziskach Górnych doszło do meczu barażowego, którego stawką był awans do III ligi (gr. III). Po 120 minutach gry na trudnej murawie, z awansu do 3 ligi mogli cieszyć się piłkarze LKS Goczałkowice-Zdrój!

Podmokła płyta boiska bardzo utrudniała swobodną grę obu drużynom. O pierwszej odsłonie gry możemy powiedzieć tyle, że się odbyła. Kilka razy zarówno piłkarze z Bytomia, jak i Goczałkowic, uderzali bardzo niecelnie. Dopiero w 40 minucie odnotowaliśmy pierwszy strzał na bramkę, z ostrego kąta uderzenie zawodnika z Goczałkowic na raty obronił Latka.

Drugą połowę nieco aktywniej rozpoczęli goczałkowiczanie, ale nie przyniosło to korzyści bramkowej. W odwecie w 59. minucie z dystansu uderzał Gwiaździński, minimalnie się pomylił. W 73. minucie świetnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Moritz, ale na drodze do szczęścia stanął słupek. Cztery minuty później z okolic 11 metra uderzał Kiełbasa, czujny był jednak Latka. W doliczonym czasie gry na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się zawodnik Goczałkowic, ale uniósł piłkę zbyt wysoko. Chwilę później sędzia zakończył regulaminowy czas gry i czekała nas dogrywka.

Dopiero w 93. minucie doczekaliśmy się premierowego trafienia w tym meczu. Bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego z 18 metrów popisał się Piotr Ćwielong. Tuż przed gwizdkiem, kończącym pierwszą część dogrywki, z woleja Latkę próbował zaskoczyć znów Ćwielong, uczynił to niecelnie. Po zmianie stron dobrą okazję na wyrównanie stworzyli sobie piłkarze z Bytomia, aczkolwiek żaden z piłkarzy nie przeciął dośrodkowania wzdłuż linii piątego metra. Czas nie ubłagalnie szybko upływał, piłkarze Szombierek dwoili się i troili, by doprowadzić do remisu, jednak w ostatniej minucie nadziali się na zabójczy kontratak, który strzałem do pustej bramki wykończył Ćwielong, pieczętując tym samym historyczny awans Goczałkowic do 3 ligi!

Dodany przez: Artur Steczkiewicz, dnia: 20.06.2020 20:25
Zmodyfikowany przez: Krzysztof Golec, dnia: 21.06.2020 11:48

Komentarze

Wasze komentarze

IV Liga Śląska
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
Okręgówka g.5
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
Okręgówka g.6
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
A Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
A Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
A Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
B Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
B Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
B Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
<brak danych>