Remis z Żubrami

Podbeskidzie w meczu 26. kolejki Fortuna I ligi zremisowało 2-2 (1-2) z Puszczą Niepołomice. Bramki dla bielszczan zdobyli: Michał Rzuchowski oraz Mateusz Sopoćko.

W szeregach gospodarzy zabrakło dwóch kluczowych graczy. W miejsce pauzujących za kartki – Martina Polačka oraz Kornela Osyry, pojawili się Rafał Leszczyński i Aleksander Komor. Przed tym spotkaniem Podbeskidzie było najlepiej punktującym zespołem na własnym boisku, a goście z Niepołomic, uzyskali trzeci wynik punktowy w tabeli wyjazdowej.

Górale już od pierwszych minut ruszyli do zdecydowanych ataków. W 5. minucie świetnie rozegrali piłkę na prawej stronie – Jaroch z Danielakiem, a Rzuchowski z kilku metrów skrzętnie wykorzystał nadarzającą się okazję.

W kolejnych momentach rywalizacji bielszczanie pozwolili Puszczy na swobodne rozgrywanie ataków, lecz goście angażowali zbyt małą liczbę zawodników, żeby marzyć o zdobyciu gola. W 25. minucie w niezłej sytuacji znalazł się Aleksander Komor, jednak piłka po jego uderzeniu powędrowała ponad bramkę Niemczyckiego. Minutę później dobrą akcję przeprowadzili goście, a Michal Klec zdobył gola uderzeniem z 10. metra. Goście po wyrównaniu wyniku, postanowili się cofnąć. Bielszczanie próbowali przebić się przez strzelną obronę, najbliżej wyprowadzenia Górali na prowadzenie był Filip Laskowski, ale uderzył niecelnie. Przed meczem wiadomo było, że niepołomiczanie dobrze wykonują stałe fragmenty gry. Nie inaczej było we wtorek, kiedy świetnie rozegrany rzut wolny, wykorzystał Maksymilian Sitek.

W przerwie trener Krzysztof Brede zdecydował się na dwie zmiany. W szatni zostali – Filip Laskowski i Michał Rzuchowski, a w ich miejsce pojawili się Mateusz Sopoćko oraz Tomasz Nowak. Górale od początku drugiej odsłony gry, chcieli zrealizować swój plan, szybko odrabiając straty, poniesione przed przerwą. Jednak Żubry łatwo skóry nie sprzedali, co więcej mieli okazje do podwyższenia rezultatu, lecz dobrze we wtorkowe popołudnie spisywał się Rafał Leszczyński. Podbeskidzie dopięło swego dopiero w 80. minucie, kiedy to świetnym i pięknym uderzeniem z dystansu popisał się – Mateusz Sopoćko. Na więcej w tym dniu bielszczan stać nie było, a mecz zakończył się podziałem punktów, z którego zdecydowanie bardziej mogą być zadowoleni niepołomiczanie.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Puszcza Niepołomice 2-2 (1-2)

1:0 Michał Rzuchowski 5’
1:1 Michal Klec 26’
1:2 Maksymilian Sitek 42’
2:2 Mateusz Sopoćko 80’

Podbeskidzie:  13. Rafał Leszczyński – 25. Bartosz Jaroch, 3. Aleksander Komor, 20. Dmytro Bashlai, 22. Kacper Gach – 8. Karol Danielak (62, 9. Kamil Biliński), 19. Michał Rzuchowski (46, 6. Tomasz Nowak), 7. Rafał Figiel, 11. Łukasz Sierpina – 14. Filip Laskowski (46, 80. Mateusz Sopoćko) – 95. Marko Roginić.

Puszcza: 22. Karol Niemczycki – 77. Erik Čikoš, 3. Michał Czarny, 11. Marcin Stefanik, 28. Michał Mikołajczyk – 10. Hubert Tomalski, 14. Jakub Serafin, 8. Ifeanyi Uwakwe, 18. Michal Klec (66, 25. Wiktor Żytek), 50. Maksymilian Sitek (75, 20. Konrad Nowak) – 13. Ievgen Radionov (83, 19. Marcin Orłowski).

żółte kartki: Rzuchowski, Laskowski, Komor, Gach – Serafin, K. Nowak, Niemczycki, Orłowski.