Góralski charakter

Podbeskidzie w wyjazdowym meczu 25. kolejki Fortuna I ligi zremisowało 2-2 (1-1) z Miedzią Legnica. Bramki dla przyjezdnych zdobyli: Karol Danielak i Dmytro Bashlai.

Górale przystępowali do piątkowej rywalizacji będąc w dobrej formie. Podopieczni Krzysztofa Brede wygrali wszystkie mecze po zimowej przerwie. Gospodarze z Legnicy na wiosnę zdobyli ledwie cztery punkty.

Pierwsze minuty nie układały się pomyśli Bielszczan. Dogodną okazję do zdobycia gola miał m.in. Jakub Łukowski, ale zespół gości uratował Martin Polaček. Podbeskidzie starało się szybko odpowiedzieć, lecz Roginić niedokładnie dograł piłkę w pole karne gospodarzy. W 10. minucie goście zdobyli bramkę po uderzeniu Jarocha, ale sędzia Urban dopatrzył się przewinienia Kornela Osyry. W kolejnych minutach Podbeskidzie przejmowało inicjatywę, lecz to znowu pod bramką Polačka było groźnie. Jakub Łukowski trafił po rzucie wolnym w słupek, a z  dobitką z trudem poradził sobie golkiper Bielszczan. Jednak goście w 35. minucie dopięli swego. Karol Danielak zszedł do środka i plasowanym uderzeniem pokonał Łukasza Załuskę. Gospodarze już pięć minut później odrobili straty, dzięki uderzeniu z 11 metrów. W polu karnym, źle zachował się Bartosz Jaroch, który sfaulował byłego gracza Podbeskidzia – Kacpra Kostorza.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnych ataków Legniczan, jednak to Górale stworzyli sobie lepsze sytuacje do zdobycia gola. Marko Roginić trafił piłką w słupek, a Łukasz Sierpina nie trafił do siatki z około pięciu metrów. Prowadzenie 10 minut później mógł dać znowu chorwacki napastnik, lecz nie trafił do bramki z bliskiej odległości. Jednak w 78. minucie Miedzianka wyprowadziła kontrę, która poskutkowała przewinieniem Martina Polačka. Słowacki bramkarz za to przewinienie dostał czerwoną kartkę. Na domiar złego gospodarze zdobyli gola w 80. minucie. Dmytro Bashlai nieszczęśliwie skierował piłkę do własnej siatki. W koncówce goście postawili wszystko na jedną kartę, co w konsekwencji poskutkowało zdobyciem gola. Dmytro Bashlai zrehabilitował się za popełniony wcześniej błąd i ustalił rezulat spotkania na 2:2.

Podbeskidzie, remisując w Legnicy, pozostanie na pierwszym miejscu w ligowej tabeli, co najmniej do sobotniego popołudnia.

Miedź Legnica – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-2 (1-1)

0:1 Karol Danielak 35’
1:1 Marcos Garcia Barreno 40’
2:1 Dmytro Bashlai 80’ (s)
2:2 Dmytro Bashlai 90’

Miedź: 1. Łukasz Załuska - 2. Marcin Pietrowski, 8. Marcos Garcia Barreno, 10. Jakub Łukowski (81, 22. Joan Roman), 13. Adrian Purzycki, 14. Omar Santana (67, 87. Josip Soljić), 21. Kacper Kostorz,  23. Paweł Zieliński, 25. Nemanja Mijusković, 33. Artur Pikk, 44. Adam Chrzanowski (67, 26. Bożo Musa).

Podbeskidzie: 1. Martin Polaček – 25. Bartosz Jaroch, 28. Kornel Osyra, 20. Dmytro Bashlai, 22. Kacper Gach – 8. Karol Danielak (69, 13. Rafał Leszczyński), 19. Michał Rzuchowski (82, 6. Tomasz Nowak), 7. Rafał Figiel,11. Łukasz Sierpina – 14. Filip Laskowski (86, 16. Szymon  Mroczko) – 95. Marko Roginić.

żółte kartki: Zieliński, Mijušković - Osyra, Rzuchowski, Polaček, Figiel.
czerwona kartka: Polaček (za zagranie piłki ręką poza polem karnym).