Na dobrej drodze

Podbeskidzie w meczu 24. kolejki Fortuna I ligi wygrało 1-0 (1-0) z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Decydującego gola zdobył Marko Roginić.

Górale uskrzydleni serią trzech meczów wygranych z rzędu, chcieli podtrzymać dobrą dyspozycję w meczu z Niecieczą. Goście w ostatnim spotkaniu odnieśli skromne zwycięstwo 1-0 z Wigrami Suwałki.

W pierwszych minutach sobotniej rywalizacji gospodarze chcieli przejąć inicjatywę, lecz dobrze dysponowani goście z łatwością rozbijali ich ataki. W 10. minucie spotkania wyborną okazję do strzelenia gola miał Piotr Wlazło, jednak kolejny raz w tym sezonie pewnie interweniował Martin Polaček. Z odpowiedzią dwie minuty później przyszli bielszczanie. Na uderzenie z 20 metrów zdecydował się Rafał Figiel, lecz piłka po jego próbie powędrowała obok słupka bramki gości. Z biegiem czasu Górale coraz śmielej zagrażali Tomaszowi Losce, lecz ten dwukrotnie dobrze się zachował. W 30. minucie kapitalny atak pozycyjny, który został rozegrany przez bielszczan, na gola zamienił Marko Roginić. Dobrze na skrzydle zachował się Kacper Gach, piłka po jego podaniu trafiła do Michała Rzuchowskiego, a ten świetnym podaniem znalazł chorwackiego napastnika Podbeskidzia. Pod koniec pierwszej połowy, na uderzenie zdecydował się Rafał Figiel, lecz kolejny raz w sobotnie popołudnie 29-letni pomocnik nie potrafił skierować piłki w światło bramki.

Pierwsze minuty drugiej odsłony gry, to zdecydowana przewaga gości. Świeżo wprowadzony na murawę Florin Purece, oddał groźny strzał, lecz piłka po jego uderzeniu w bezpiecznej odległości minęła bramkę bielszczan. W 57. minucie dobrą wrzutkę w pole karne posłał Bartosz Jaroch, ale Roginić w tej sytuacji minimalnie się pomylił. Druga połowa była zdecydowanie nudniejsza od pierwszej. Goście starali się zagrozić Góralom, lecz bielszczanie mądrze odpierali ataki Bruk-Betu. W 83. minucie najlepszą okazję do wyrównania miał Purece, ale kopnął piłkę odrobinę za mocno.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 (1-0)

1:0 Marko Roginić 30’

Podbeskidzie: 1. Martin Polaček – 25. Bartosz Jaroch, 28. Kornel Osyra, 20. Dmytro Bashlai, 22. Kacper Gach – 8. Karol Danielak (67, 17. Mateusz Marzec), 19. Michał Rzuchowski, 7. Rafał Figiel,11. Łukasz Sierpina – 14. Filip Laskowski – 95. Marko Roginić (81, 9. Kamil Biliński).

Termalica: 99. Tomasz Loska - 13. Mateusz Grzybek, 32. Jonathan de Amo, 77. Artem Putiwcew, 91. Paweł Oleksy (56, 9. Matej Jelić) - 23. Marcin Wasielewski (46, 10. Florin Purece), 18. Piotr Wlazło, 5. Vlastimir Jovanović, 7. Roman Gergel (73, 6. Dawid Kalisz), 3. Marcin Grabowski - 21. Vladislavs Gutkovskis.

żółte kartki: Bashlai, Laskowski - Wlazło.

sędziował: Marek Opalińśki (Legnica).