Zdany egzamin

Podbeskidzie wygrało 2-1 (1-0)  w meczu wyjazdowym 23. kolejki Fortuna I ligi z Olimpią Grudziądz. Bramki dla bielszczan zdobyli Jakub Bieroński oraz Bartosz Jaroch.

W zespole gości zabrakło dwóch bardzo ważnych graczy. Pauzujących za nadmiar żółtych kartek Rafała Figla i Łukasza Sierpinę, zastąpili Adrian Rakowski oraz Mateusz Marzec.

Już w 5. minucie bliski strzelenia gola był Marko Roginić, jednak w dogodnej sytuacji chorwacki piłkarz skierował piłkę nad bramkę gospodarzy. Z biegiem czasu to Górale przejmowali  inicjatywę, lecz często brakowało dokładnego ostatniego podania, które mogłoby spowodować zagrożenie pod bramką Łukasza Sapeli. W 30. minucie kapitalną okazję do otwarcia wyniku miał João Criciúma, ale kolejny raz w tym sezonie świetnie spisał się Martin Polaček. Spokojny atak pozycyjny przyniósł wymierną korzyść w 35. minucie, gdy piękną koronkową akcję po podaniu Mateusza Marca, golem zakończył Jakub Bieroński. Chwilę później bliski podwyższenia wyniku meczu był Roginić, lecz dobrze na linii bramkowej zachował się Sapela. Na przerwę w dużo lepszych humorach schodzili przyjezdni, którzy wypracowali sobie w pierwszych 45 minutach skromną jednobramkową przewagę.

Drugą odsłonę gry bielszczanie rozpoczęli w bardzo spokojnym stylu. Podopieczni Krzysztofa Brede, pozwolili mozolnie rozgrywać akcje drużynie z Grudziądza, jednak gospodarze nie byli w stanie zagrozić bramce doświadczonego goalkepeera z Bielska. Roginić, który od pierwszej minuty był aktywny, lecz brakowało w jego poczynaniach odrobiny szczęścia, dopiął swego w 55. minucie. Napastnik Górali wbiegł w pole karne i wywalczył rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Bartosz Jaroch, który pewnie zamienił okazję na gola. Stosunkowo spokojne rozgrywanie piłki przez Olimpię zaowocowało zdobyciem bramki w 67. minucie. Ricky van Haaren uwolnił się od obrońców gości i plasowanym uderzeniem skierował piłkę do siatki. Ostatni kwadrans, choć nie przyniósł widzom zbyt dużo ciekawych sytuacji, to był emocjonujący do końca. Górale mądrze się bronili, jednak do ostatniego gwizdka Wojciecha Krztonia, nie mogli być pewni wywiezienia do Bielska trzech punktów.

Podbeskidzie, wygrywając w środowy wieczór, umocniło się na szczycie tabeli Fortuna I ligi.

Olimpia Grudziądz – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-2 (0-1)

0:1 Jakub Bieroński 35’
0:2 Bartosz Jaroch 56’
1:2 Ricky van Haaren
67’

Olimpia: 1. Łukasz Sapela - 25. Damian Ciechanowski, 18. Lukáš Ďuriška, 93. Łukasz Bogusławski, 71. Remigiusz Szywacz - 8. Sebastian Kamiński, 21. Maciej Kona, 91. Ricky van Haaren (84, 29. Piotr Janczukowicz), 44. Dominik Frelek, 19. Elvir Maloku (73, 34. Mohamed Medfai) - 9. João Criciúma.

Podbeskidzie: 1. Martin Polaček – 25. Bartosz Jaroch, 20. Dmytro Bashlai, 28. Kornel Osyra, 22. Kacper Gach – 8. Karol Danielak, 15. Jakub Bieroński (74, 14. Fillip Laskowski), 19. Michał Rzuchowski, 17. Mateusz Marzec (73, 9. Kamil Biliński) – 90. Adrian Rakowski (80, 6. Tomasz Nowak)  – 95. Marko Roginić.

żółte kartki: Frelek - Laskowski.

sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).