PZPNŚląski ZPNPodokręg BielskoPodokręg SkoczówPodokręg ŻywiecLiga orlikowa
Urodziny obchodzą:
Współpracujemy z:
Bielsko.Biala.pl
Codzienna
ox.pl
RegionalnaPilka
Jasienica24
HIstoria Sportu

16 kolejka spotkań BLO 2014/2015

Równo pięć lat temu rozpoczęły się wiosenne rozgrywki Beskidzkiej ligi Okręgowej. Wówczas po rundzie jesiennej na czele tabeli znajdowała się Spójnia Landek, a zamykali ją gracze Czarnych Jaworze. W ramach przypominki, prezentujemy statystyki 16 kolejki gier sezonu 2014/2015.

Runda wiosenna rozpoczęła się pięcioma spotkaniami zaplanowanymi na godz. 15:00, mierzyły się w nich następujące zespoły:

w Chybiu miejscowy Cukrownik podejmował WSS Wisła. Drużyna przyjezdna rozgromiła miejscowych aż 6:1. Bramki dla Wiślan zdobywali Tomala, Leśniewicz dwukrotnie, Pilch, Płoszaj i Pietraczyk. Honoowe trafienie dla gospodarzy zanotował krótko przed końcem pierwszej połowy Daiusz Zygma.

W Węgierskiej Górce miejscowa Skałka walczyła z LKS Bestwina. Gospodarze zmuszeni byli odrabiać straty od 6 minuty, gdy Nowakowskiego pokonał Sawicki. CO prawda w 64 minucie do remisu doprowadził Drewniak głową - ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych - komplet punktów zagwarantował im Szymon Skęczek z rzutu karnego.

Liderująca Spójnia Landek grała w Porąbce z miejscową Zaporą. Drużyna gospodarzy długo opierała się faworytowi spotkania, goście dopiero w 78 minucie za sprawą Jakuba Kałki zdołali zdobyć bramkę dającą komplet punktów i przybliżającą ich do powroty w szeregi IV ligowców.

W Żywcu walcząca o utrzymanie w lidze okręgowej Koszarawa podejmowała rywala z niedalekiego Ciśca. Nieoczekiwanie to goście pierwsi cieszyli się z bramki - w 70 minucie Maciej Figura zdołał pokonać Wojciecha Mroka. Przyjezdni od 72 minuty grali w osłabieniu, co w doliczonym czasie gry wykorzystali gracze Koszarawy i za sprawą Michała Dudy uratowali jakże cenny punkt.

W derbowym spotkaniu w Skoczowie, miejscowy Beskid podejmował ustrońską Kuźnię. .Po 90 minutach walki spotkanie zakończyło się podziałem punktów - pomimo iż goście od 69 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce otrzymanej przez Mateusza Cieślara. Spotkanie ostatecznie zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść drużyny z Ustronia - -w zespole Beskidu wystąpił zawodnik poniżej 16 roku życia.

Ostatnim sobotnim meczem byłą potyczka z godz. 16:00

W spotkaniu zespołów które sąsiadowały w ligowej tabeli padł remis. W Czechowicach miejscowy MRKS podejmował Świt Cięcina. Jedyne bramki jakie padły w meczu, dzieliły zaledwie 3 minuty. W 48 minucie Marcin Kozioł dał prowadzenie przyjezdnym, chwilę później wynik ustalił Paweł Suski.

W niedzielę odbyły się 2 mecze:

W Dankowicach miejscowy Pasjonat pewnie pokonał beniaminka z Jaworza dwoma bramkami. Gospodarzy ucieszyli bramkami Adamus, Bieroński i Sadlok - bramkę honorową dla czerwonej latarni ligi uzyskał Adam Waliczek.

Ostatnim spotkaniem 16 kolejki był pojedynek derbowy w którym LKS 99 Pruchna podejmowała na własnym obiekcie beniaminka z Cieszyna. Jedyną bramkę w meczu kibice ujrzeli w 69 minucie gdy celnie głową przymierzył Groš.

Składy strzelcy itp:

Cukrownik Chybie - WSS Wisła
MRKS Czechowice - Świt Cięcina
Zapora Porąbka - Spójnia Landek
Koszarawa Żywiec - Maksymilian Cisiec
Beskid Skoczów - Kuźnia Ustroń
Skałka Żabnica - LKS Bestwina

Pasjonat Dankowice - Czarni Jaworze
LKS 99 Pruchna - Piast Cieszyn

Okręgówka
Dodany przez: Artur Steczkiewicz, dnia: 21.03.2020 17:20
Zmodyfikowany przez: Artur Steczkiewicz, dnia: 22.03.2020 20:26

Komentarze

Wasze komentarze

Okręgówka g.5
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
Okręgówka g.6
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
A Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
A Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
A Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
B Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
B Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
B Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
<brak danych>