RegionalnaPilka
Jasienica24
HIstoria Sportu

Lider w Bielsku

Podbeskidzie w meczu 22. kolejki Fortuna I ligi pokonało 2-0 (1-0) Wartę Poznań.

W meczu kończącym 22. kolejkę spotkały się drużyny walczące o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Zdaniem ekspertów w roli faworyta do zwycięstwa, w poniedziałkowym starciu, było Podbeskidzie.

Bielszczanie od pierwszych minut starali się narzucić przyjezdnym swój styl gry. Już w 8. minucie w polu karnym Warty świetnie odnalazł się autor najładniejszej bramki poprzedniej kolejki Michał Rzuchowski i pięknym uderzeniem pokonał Adriana Lisa. Kolejne minuty to dość spokojne tempo gry z obu stron. Podbeskidzie zadowolone z prowadzenia postanowiło się wycofać, goście z Poznania niemrawo szukali wyrównania. Dobrą sytuację do zdobycia gola miał jeden z ofensywnych graczy Warty, lecz dobrze interweniował Polaček. W końcówce pierwszej odsłony rywalizacji za dwa przewinienia z boiska został usunięty zawodnik rywali Bartosz Kieliba. Gospodarze po tym wydarzeniu całkowicie kontrolowali przebieg gry.

Liderująca po 21. kolejkach Warta Poznań w drugiej połowie nie miała nic do stracenia, w szatni pozostał Jakub Apolinarski, którego zastąpił Patryk Stępiński. Jednak w dalszym ciągu to Górale byli drużyną zdecydowanie lepszą w tym meczu. W 50. minucie rzut rożny wykonał Rafał Figiel, do piłki kapitalnie dopadł Bartosz Jaroch i mierzonym uderzeniem głową pokonał Lisa. Po drugim trafieniu kibice gospodarzy powoli mogli sprawdzać ligową tabelę, gdzie na pierwsze miejsce wskoczyło Podbeskidzie. Jedynym powodem do zmartwień podczas tego spotkania było uzyskanie czwartej żółtej kartki przez Łukasza Sierpinę oraz Rafała Figiela. Konsekwencją tej zdobyczy będzie brak kapitana oraz środkowego pomocnika bielszczan podczas wyjazdowego pojedynku w Grudziądzu.

Podbeskidzie, wygrywając w poniedziałkowy wieczór, objęło prowadzenie w ligowej tabeli, goście z Poznania spadli na drugą lokatę.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 2-0 (1-0)

1:0 Michał Rzuchowski 8'

2:0 Bartosz Jaroch 50'

Podbeskidzie:  1. Martin Polaček – 25. Bartosz Jaroch, 20. Dmytro Bashlai, 28. Kornel Osyra, 22. Kacper Gach – 8. Karol Danielak, 7. Rafał Figiel, 19. Michał Rzuchowski, 11. Łukasz Sierpina (66, 9. Kamil Biliński) – 80. Mateusz Sopoćko (84, 14. Filip Laskowski) – 95. Marko Roginić (89, 98. Damian Hilbrycht).

Warta: 1. Adrian Lis – 7. Michał Grobelny, 16. Aleks Ławniczak, 5. Bartosz Kieliba, 3. Jakub Kiełb – 18. Jakub Apolinarski (46, 17. Patryk Stępiński), 21. Mateusz Kupczak, 6. Łukasz Trałka, 11. Michał Jakubowski, 22. Robert Janicki (58, 20. Mateusz Szczepaniak) - 25. Gracjan Jaroch (71, 27. Serhii Napolov).

żółte kartki: Sierpina, Bashlai, Figiel - Kieliba, Grobelny.

czerwona kartka: Bartosz Kieliba (44. min, Warta, za drugą żółtą).

sędziował: Sebastian Krasny.