RegionalnaPilka
Jasienica24
HIstoria Sportu

Rzeź niewiniątek

Podbeskidzie w meczu 21. kolejki Fortuna 1 liga wygrało 4-0 (1-0) z Wigrami Suwałki.

Zespoły przystępowały do tego spotkania w całkowicie odmiennych nastrojach. Gospodarze mieli za sobą udaną rundę jesienną i z podniesioną głową mogli wypatrywać inauguracji rozgrywek. Na drugim biegunie tabeli po 20 meczach znajdowała się ekipa z Suwałk. Wigry z dorobkiem 19 punktów plasowały się na 17. miejscu, wyprzedzając jedynie Chojniczankę Chojnice.

Już od pierwszych minut niedzielnej rywalizacji podopieczni Krzysztofa Brede wykazywali większą chęć zdobycia bramki. Bardzo bliski pokonania Kąkolewskiego był Michał Rzuchowski, lecz z jego uderzeniem poradził sobie 23-letni bramkarz Wigier. Kibice Górali na radość z bramki musieli poczekać do 32. minuty, kiedy koronkową wymianę podań sfinalizował lewy obrońca z Beskidów Kacper Gach.

Od mocnego uderzenia piłkarze Podbeskidzia rozpoczęli drugą odsłonę gry. Rafał Figiel podszedł do piłki ustawionej w odległości około 20 metrów do bramki gości i pięknym strzałem pokonał Dominika Kąkolewskiego. Trzeci cios Bielszczanie wyprowadzili w 56. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Rafała Figiela do piłki dopadł Bashlai, ukraiński stoper uderzając piłkę głową nie pozostawił szans goalkepperowi z Suwałk. Ozdobą niedzielnego popołudnia była bramka Michała Rzuchowskiego. Pomocnik Podbeskidzia zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, co w konsekwencji ustaliło wynik meczu na 4-0.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wigry Suwałki 4-0 (1-0)

Podbeskidzie:  1. Martin Polaček – 25. Bartosz Jaroch, 20. Dmytro Bashlai, 28. Kornel Osyra, 22. Kacper Gach – 8. Karol Danielak (67, 17.  Mateusz Marzec), 7. Rafał Figiel, 19. Michał Rzuchowski, 11. Łukasz Sierpina – 80. Mateusz Sopoćko (88, 14. Filip Laskowski) – 95. Marko Roginić (82, 9. Kamil Biliński).

Wigry: 33. Dominik Kąkolewski – 16. Michał Król, 8. Michał Ozga, 17. Martin Dobrotka, 21. Konrad Matuszewski - 31. Mikołaj Wasilewski (46, 77. Cezary Sauczek), 24. Adam Najem (56, 99. Kacper Wełniak), 20. Mohamed Loua, 27. Robert Bartczak, 22. Joel Huertas - 9. Johan Oremo (56, 10. Michał Żebrakowski).

żółte kartki: Marzec, Laskowski.

czerowna kartka: Mohamed Loua (72. minuta, Wigry, za brutalny faul).

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

widzów: 4380.