RegionalnaPilka
Jasienica24
HIstoria Sportu

Remis z mistrzem

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało 2-2 (1-1) z Dordojem Biszkek – mistrzem Kirgistanu. Bramki dla Górali zdobyli Michał Rzuchowski oraz Marko Roginić.

Dla podopiecznych Krzysztofa Brede mecz z finalistą Pucharu i zdobywcą Superpucharu Kirgistanu był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającą się wielkimi krokami inauguracją rozgrywek. Już od pierwszych minut czwartkowego spotkania to Podbeskidzie było stroną dyktującą przebieg gry. Skomasowane próby zdobycia gola ziściły się w 16. minucie, wtedy Michał Rzuchowski wykorzystał błąd Walerija Kaszuba i skierował futbolówkę do pustej bramki. Na odpowiedź rywali kibice z Bielska nie musieli długo czekać. Ernist Batyrkanow zakończył składną akcję drużyny z Kirgistanu, co w konsekwencji oznaczało zmianę wyniku.

Na drugą połowę drużyna z Beskidów wyszła w jedenastoosobowym składzie, co nie było takie oczywiste z powodu otrzymanej pod koniec pierwszej części gry czerwonej kartki przez Michała Rzuchowskiego. Zmiana wyniku w drugiej połowie nastąpiła bardzo szybko. W 48. minucie Marko Roginić otrzymał podanie od Mateusza Sopoćki i pięknym uderzeniem wyprowadził Bielszczan na prowadzenie. Chwilę później po raz drugi w tym spotkaniu zawodnicy z Kirgistanu doprowadzili do remisu. Kajrat Żyrgałbiek uułu oddał bardzo precyzyjny strzał z dystansu z którym nie poradził sobie Martin Polaček. Okazję do wygrania meczu miało w końcówce Podbeskidzie, lecz Kamil Biliński w świetnej sytuacji uderzył niecelnie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała rozgrywki ligowe rozpocznie od marcowej potyczki z Wigrami Suwałki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Dordoj Biszkek 2-2 (1-1)