RegionalnaPilka
Jasienica24
HIstoria Sportu

Środowa przegrana

Podbeskidzie w środowym meczu towarzyskim przegrało 0-2 (0-1) z FK Armawir - 13. drużyną drugiej ligi rosyjskiej.

Trener Krzysztof Brede na środowe spotkanie desygnował graczy, którzy podczas obozu przygotowawczego w Turcji przebywali krótko na murawie. W szeregach Bielszczan w pierwszym składzie wystąpił m.in. Kamil Biliński. Podbeskidzie już w 7. minucie rywalizacji mogło objąć prowadzenie. Piłka po wybiciu przez jednego z obrońców FK Armawir powędrowała pod nogi Filipa Modelskiego, który oddał groźne, lecz niecelne uderzenie na bramkę rywali. Na nieszczęście dla Górali w zamieszaniu pod bramką Rafała Leszczyńskiego najlepiej odnalazł się zawodnik trzynastej drużyny drugiej ligi rosyjskiej i pewnym uderzeniem pokonał reprezentanta Polski. Pod koniec pierwszej części gry wielkim kunsztem popisał się były gracz Dolcanu Ząbki, broniąc rzut karny wykonany przez Rosjan.

W drugiej odsłonie środowego meczu kontrolnego zaprezentowali się m.in. Kornel Osyra i Michał Rzuchowski. Zmiany w szeregach pierwszoligowców znacznie poprawiły poziom widowiska. W 57. minucie jedną z lepszych sytuacji do wyrównania zmarnował Mateusz Marzec. Środkowy obrońca drużyny z Beskidów zagrał do byłego gracza GKS-u Bełchatów a ten oddał minimalnie niecelne uderzenie. Optyczną przewagę po przerwie miało Podbeskidzie, lecz to FK Armawir podwyższył rezultat spotkania. Chwilę po wejściu na plac gry kapitalną obroną popisał się Arkadiusz Leszczyński, jednak przy dobitce Rosjan był już bez szans.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - FK Armawir 0-2 (0-1)

Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński (80, 33. Arkadiusz Leszczyński) - 16. Szymon Mroczko, 3. Aleksander Komor (46, 28. Kornel Osyra), 15. Jakub Bieroński, 2. Filip Modelski - 42. Michał Studnicki, 14. Filip Laskowski, 98. Damian Hilbrycht, 90. Adrian Rakowski (46, 19. Michał Rzuchowski), 70. Mateusz Marzec (73, 11. Łukasz Sierpina) - 4. Kamil Biliński (74, 95. Marko Roginić).