RegionalnaPilka
Jasienica24
HIstoria Sportu

Porażka Górali

Podbeskidzie w sobotnim sparingu rozegranym w Turcji przegrało 0-2 (0-0) z Kołos Kowaliwka - siódmą drużyną ukraińskiej ekstraklasy.

Pierwszy kwadrans sobotniej rywalizacji przebiegał w bardzo spokojnej atmosferze. Jedynym groźnym wydarzeniem pierwszych 15 minut było uderzenie Mateusza Sopoćki, z którym poradził sobie bramkarz rywali. Chwilę później bliski wyprowadzenia Górali na prowadzenie był Mateusz Marzec, lecz piłka po jego uderzeniu nie powędrowała między słupki drużyny z Ukrainy. Z upływem czasu przeciwnicy Bielszczan konstruowali coraz groźniejsze akcje. Jednak bardzo dobrze spisywali się defensorzy Podbeskidzia, rozbijając ataki siódmej drużyny ukraińskiej ekstraklasy.

W drugiej połowie spotkania na murawę wybiegli m.in. Leszczyński, Bieroński oraz niedawno sprowadzony do ekipy Krzysztofa Brede, Kamil Biliński. Wejście nowego napastnika na boisko znacznie ożywiło grę Bielszczan. Kilka chwil po zmianie stron kapitalną okazję do objęcia prowadzenia zmarnował Mateusz Marzec, kiedy to w sytuacji „sam na sam” musiał uznać wyższość rywala. W 54. minucie uderzenie byłego gracza Wisły Płock minimalnie przeleciało obok słupka Kołosu. Kiedy wszystko wskazywało, że tylko kwestią czasu jest wyjście Podbeskidzia na prowadzenie, to zespół z Ukrainy otworzył wynik spotkania. W olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Bielszczan najlepiej odnalazł się gracz rywali, co w konsekwencji pozwoliło Kołosowi objąć prowadzenie. W ostatnim kwadransie gry podopieczni Rusłana Kostyszyna umiejętnie wycofali się i bronili korzystnego dla nich rezultatu. W 86. minucie dobre rozegranie rzutu rożnego skutkowało podwyższeniem rezultatu przez siódmą drużynę ukraińskiej ekstraklasy.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Kołos Kowaliwka 0-2 (0-0)

Podbeskidzie: 1. Martin Polaček (46, 13. Rafał Leszczyński) - 25. Bartosz Jaroch (71, 16. Szymon Mroczko), 28. Kornel Osyra (46, 3. Aleksander Komor), 20. Dmytro Baszłaj, 22. Kacper Gach (46, 2. Filip Modelski) - 8. Karol Danielak (46, 15. Jakub Bieroński), 7. Rafał Figiel, 80. Mateusz Sopoćko (46, 11. Łukasz Sierpina), 90. Adrian Rakowski (62, 98. Damian Hilbrycht), 17. Mateusz Marzec (63, 14. Filip Laskowski) - 95. Marko Roginić (46, 9. Kamil Biliński).

Kołos: Anton Jaszkow (46 Serhij Sitało) - Stanisław Morarenko, Maksym Maksymenko, Wadym Paramonow, Ołeksandr Czornomoreć, Jewhen Zadoja, Kyryło Seńko, Stanisław Sorokin, Ołeksandr Wołkow, Árni Vilhjálmsson (46 Ołeh Kożuszko), Denys Antiuch (46 Ołeksandr Bondarenko).