RegionalnaPilka
Jasienica24
HIstoria Sportu

Zwycięstwo Podbeskidzia

Podbeskidzie w meczu sparingowym rozegranym w Turcji wygrało 3-0 (1-0) z FK Grafičar – liderem drugiej ligi serbskiej. Bramki dla Bielszczan zdobyli: Bartosz Jaroch, Kamil Biliński oraz Mateusz Marzec.

Od pierwszych minut środowej rywalizacji Górale zdecydowanie przeważali nad liderem drugiej ligi serbskiej – FK Grafičar. Już w 8. minucie spotkania Karol Danielak oddał celny strzał na bramkę rywali, lecz pewnie w tej sytuacji interweniował Strahinja Savić. Kolejny raz Bielszczanie zaatakowali pod koniec pierwszego kwadransa gry, bardzo bliski wyprowadzenia Podbeskidzia na prowadzenie był Aleksander Komor, jednak uderzenie stopera minimalnie przeleciało nad bramką Serbów. Optyczną przewagę na boisku Górale przypieczętowali w 30. minucie gry, kiedy to po rajdzie Marko Roginicia, w polu karnym kapitalnie odnalazł się Bartosz Jaroch i pewnym uderzeniem pokonał goalkeepera rywali.

Podobnie jak w poprzednich meczach kontrolnych trener Krzysztof Brede na drugą połowę desygnował całkowicie inną „jedenastkę”. Okazję do nieoficjalnego debiutu w barwach Podbeskidzia dostał nowy nabytek Bielszczan, Kamil Biliński. Niespełna 20 minut potrzebował snajper na premierowe trafienie w barwach pierwszoligowca. Były gracz m.in. Wisły Płock wykorzystał zagranie Mateusza Marca i pewnie skierował piłkę do siatki. W 83. minucie w sytuacji „sam na sam” kapitalnie odnalazł się były zawodnik GKS-u Bełchatów, Mateusz Marzec i efektowną podcinką pokonał bramkarza FK Grafičar.

Kolejne spotkanie towarzyskie Podbeskidzie rozegra z ukraińskim zespołem - Kolos Kowaliwka .

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – FK Grafičar 3-0 (1-0)

1:0 Bartosz Jaroch 30’

2:0 Kamil Biliński 63’

3:0 Mateusz Marzec 83’

Podbeskidzie: (I połowa) 13. Rafał Leszczyński - 25. Bartosz Jaroch, 3. Aleksander Komor, 28. Kornel Osyra, 2. Filip Modelski - 8. Karol Danielak, 80. Mateusz Sopoćko, 98. Damian Hilbrycht, 19. Michał Rzuchowski, 11. Łukasz Sierpina - 95. Marko Roginić. (II połowa) 1. Martin Polaček - 27. Szymon Mroczko, 20. Dmytro Baszłaj, 28. Kornel Osyra, 22. Kacper Gach - 8. Karol Danielak (80, 42. Michał Studnicki), 7. Rafał Figiel, Filip Laskowski, 98. Damian Hilbrycht (62, 80. Mateusz Sopoćko; 68, 11. Łukasz Sierpina), 70. Mateusz Marzec - 9. Kamil Biliński.

FK Grafičar: (skład wyjściowy) 12. Strahinja Savić - 13. Stefan Dabić, 14. Srđan Nikolić, 26. Richard Odada, 28. Siniša Mladenović, 4. Nemanja Stojić, 17. Miloš Pantović, 11. Ousman Marong, 10. Nikola Krstović, 33. Dimitrije Pobulić, 2. Jug Stanojev.