PZPNŚląski ZPNPodokręg BielskoPodokręg SkoczówPodokręg ŻywiecPodokręg TychyLiga orlikowa
RegionalnaPilka
Jasienica24
HIstoria Sportu

Wyrównany pojedynek na koniec jesieni

Spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco. Podopieczni Krzysztofa Brede, przed ostatnią kolejką rozgrywaną w 2019 roku, byli wiceliderami rozgrywek. Gospodarze z Mielca plasowali się na najniższym stopniu podium.

W meczu rozgrywanym na „jesień” na tarczy na Podkarpacie wracali Mielczanie. Górale pokonali dzisiejszych gospodarzy 4:1. Trzy bramki dla Bielszczan zdobył Karol Danielak, jedno trafienie zanotował rozpoczynający dzisiejsze spotkanie na ławce Ivan Martin.

Już od pierwszych minut sobotniej rywalizacji gospodarze przejęli inicjatywę. Dobrą okazję do zdobycia gola miał Mateusz Mak, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Martina Polačka. Ataki Stali przyniosły jej bramkę już w 13. minucie gry. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym do piłki dopadł Mateusz Żyro i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Podbeskidzia. Drugi cios dwukrotni mistrzowie Polski wyprowadzili dwie minuty później. Świetny rajd wykonał Mateusz Mak i w konsekwencji piłka drugi raz wpadła do siatki gości. Szansę na zminimalizowanie strat już kilka minut później zmarnował Adrian Rakowski. Jednak trzeba dodać, że świetną interwencją popisał się Damian Primel. Podbeskidzie po stracie drugiego gola starało się szybko „wrócić do meczu”. Strzały oddawali między innymi Figiel i Roginić, lecz w tym dniu pewnie bronił rezerwowy z początku sezonu, Primel. Ataki Podbeskidzia w końcu poskutkowały zdobyciem bramki. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łukasz Sierpina i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. Pierwsza połowa była bardzo ciekawa, kibice mieli nadzieję, że w drugiej odsłonie tempo gry będzie równie wysokie, co w pierwszej.

Początek drugiej połowy niewiele różnił się od tego, co mogliśmy oglądać przed przerwą. Podbeskidzie mozolnie rozgrywało swoje ataki, Stal natomiast liczyła na wyprowadzenie zabójczej kontry. Z biegiem czasu to gospodarze panowali nad przebiegiem rywalizacji, a Górale liczyli na gola dzięki szybkiej akcji. Właśnie po składnym kontrataku stuprocentową sytuację zmarnował, Karol Danielak. Po wykonaniu stałego fragmentu gry przez Bielszczan, gospodarze skontrowali Podbeskidzie w niewiarygodnym stylu. Konsekwencją tej akcji była czerwona kartka dla Filipa Modelskiego, obejrzana przez niego w 78. minucie. Po tym wydarzeniu Mielczanie całkowicie dyktowali przebieg gry i dotrzymali wynik do końca spotkania.

Podbeskidzie Bielsko-Biała spędzi zimę na trzecim miejscu, ze startą maksymalnie jednego punktu do lokaty pozwalającej na bezpośredni awans do Ekstraklasy. Stal Mielec, po rozegraniu 20. meczów, wskoczyła na fotel lidera.

PGE FKS Stal Mielec – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:1)