PZPNŚląski ZPNPodokręg BielskoPodokręg SkoczówPodokręg ŻywiecPodokręg TychyLiga orlikowa
RegionalnaPilka
Jasienica24
HIstoria Sportu

Spójnia Landek z Pucharem

W zakończonym niedawno finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała, pomiędzy Spójnią Landek, a LKS-em Czaniec, lepszymi okazali się gracze z Landeka, którzy pokonali wyżej notownego rywala aż 3:0.

W pierwszych dwóch kwadransach na boisku niewiele się działo. Dopiero w 33  minucie spotkania, po faulu obrońców Spójni Landek, piłkarze z Czańca otrzymali rzut karny, którego nie wykorzystał Paweł Kozioł. Chwilę później to Spójnia miała akcję, która powinna dać im prowadzenie, lecz Bartosz Rutkowski, będąc sam na sam z Majdą, trafił w słupek.

Po zmianie stron obie ekipy dążyły do zmiany wyniku. W 72 minucie faulowany w polu karnym był wspomniany wcześniej Rutkowski. Ten sam zawodnik podszedł do piłki stojącej na jedenastym metrze i pewnie pokonał bramkarza z Czańca. Po bramce podopieczni trenera Żaka rzucili się do ataków, co skrzętnie wykorzystała Spójnia, strzelając dwie kolejne bramki, w 85 minucie autorstwa Marcina Habdasa i 90 Piotra Olszowskiego, tym samym zdobywając Puchar Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała.