Landek triumfuje w Ustroniu

W ostatnim spotkaniu w rundzie jesiennej przed własną publicznością i ostatnim w ogóle, Kuźnia Ustroń przegrała na własnym obiekcie ze Spójnią Landek 2:1.

Spotkanie od samego początku torpedował mocno wiejący wiatr, który utrudniał grę obu drużynom. W pierwszych dwóch kwadransach spotkanie toczyło się głównie w środkowej strefie boiska, a obie drużyny nie stwarzały groźnych sytuacji podbramkowych. Jednak w 33 minucie piłkę w okolicy 25 metra otrzymał niepilnowany Kamil Bezak, który po przyjęciu huknął nie do obrony, dając gościom prowadzenie.

Po zmianie stron Kuźnia, pomimo żwawszych ataków, nie potrafiła zbytnio zagrozić bramce Łukasza Krzczuka. Na domiar złego w 58 minucie gry to goście, po błędzie ustrońskiej defensywy, podwyższyli prowadzenie, za sprawą Piotra Fortuny. Po tej bramce goście głównie cofnęli się do obrony czekając na kontrataki, gospodarze atakowali. Bramkę w 91 minucie strzelił niezawodny Adrian Sikora, lecz na więcej Kuźnię tego dnia stać już nie było.

Kuźnia rudnę jesienną kończy na pozycji dziesiątej, Spójnia o dwa  miejsca niżej.