Piasta awans po karnych

Po raz drugi z rzędu los skojarzył w I rundzie Pucharu Polski ze sobą zespoły Piasta Cieszyn i Spójni Zebrzydowice. Rok temu gospodarze pokonali rywali aż 4:1. W tym po 90 minutach padł remis i o awansie rozstrzygać musiały rzuty karne.

Po pierwszej, bezbramkowej połowie, pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 65 minucie własnego bramkarza, niefortunnie interweniując, pokonał Patryk Chmiel. Drużynie gości doprowadzenie do remisu zajęło blisko 20 minut, po których do bramki gospodarzy trafił Tomasz Mrówka.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie, a co za tym idzie, zgodnie z nowością w regulaminie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu - sędzia zarządził rzuty karne, które zdecydowanie lepiej egzekwowali gospodarze.

1:0 - Tomasz Szyper
1:1 - Sebastian Nowak

2:1 - Filip Duraj
2:1 - Piotr Dudek (obroniony)

3:1 - Michał Tobiasz
3:1 - Paweł Pańta (obroniony)

4:1 - Martin Skácelík