Beskidzka Liga Okręgowa w liczbach [Bramki]

Poniżej można zapoznać się z naszym statystycznym podsumowaniem sezonu w Beskidzkiej Lidze Okręgowej. Na początek zajęliśmy się bramkami - kto co jak i gdzie. W kolejnej części pojawi się statystyczne podsumowanie innych wydarzeń meczowych.

W ramach 30 kolejek spotkań, rozegrano 240 meczów, trzy z nich zostały zweryfikowane jako walkowery (Góral - Wilkowice, Wilkowice - Czechowice, Wilkowice - Puńców).

W sezonie nie licząc meczów zweryfikowanych walkowerem padło 950 bramek, co daje nam średnią 4,01 bramki na mecz. Jesienią uzyskano 486 trafień (średnia 4,05 bramki na mecz i 51% wszystkich goli), wiosną strzelono 464 gole (średnia 3,97 na mecz i 49% wszystkich bramek).

Gospodarze zdobyli 494 bramki (co daje 2,08 bramki na mecz i 52% wszystkich uzyskanych bramek), goście zdobyli 456 goli (średnia 1,92 na mecz i 48% wszystkich bramek).

Najwięcej bramek padło w 13 kolejce spotkań (43 gole). Najmniej w 19 kolejce (14). Gospodarze najwięcej bramek zdobyli w 30 kolejce (26), goście najwięcej goli strzelili w 29 kolejce (24). Gospodarze najmniej bramek strzelili w 19 kolejce (6), a goście w 20 kolejce (5).

W pierwszej połowie spotkań padło 391 bramek (średnio 1,64 na mecz i 41% wszystkich bramek). W drugiej odsłonie strzelono 559 goli (średnio 2,36 na mecz i 59% wszystkich bramek). Najwięcej bramek padło w pierwszej połowie w 26 kolejce (22), najmniej w 15 i 19 kolejce (po 6). Najwięcej bramek w drugiej odsłonie strzelono w 13 i 28 kolejce gier (po 26). Najmniej bramek w drugiej połowie strzelono w 19 kolejce (8).

30 26 12 4,75 38

Najczęściej padającym wynikiem było 2:1 (37 wystąpień - 16%), następnie 1:0 (24 wystąpienia 10%) a na podium znalazł się wynik 3:1 (19 wystąpień - 8%). Najwięcej bramek padło w meczu Skałka Żabnia - Błyskawica Drogomyśl - 12 (8:4).

10:1 1

Z 950 zdobytych bramek, 709 (75%) padło po uderzeniu nogą, 118 (12%) strzelono głową, 85 (9%) po rzucie karnym, 29 (3%) bezpośrednio z rzutu wolnego, a 17 (2%) to gole samobójcze.

Najskuteczniejszy atak posiadali gracze MRKS Czechowice, zespół ten 118 krotnie cieszył się ze zdobycia bramki, Drugą siłą ofensywną posiadał Pasjonat Dankowice z 79 zdobytymi bramkami, a podium zamyka WSS Wisła z 75 bramkami. Jesienią najlepszy atak również posiadał zespół MRKS Czechowice z 65 bramkami. drugi był Pasjonat Dankowice z 47 golami, a trzeci WSS Wisła z 42 bramkami. Wiosną ponownie najskuteczniejszy był MRKS Czechowice z 53 golami. Drugie miejsce zajął beniaminek Tempo Puńców z 40 trafieniami, a podium zamknęła niespodziewanie Spójnia Zebrzydowice z 35 bramkami.

W pierwszej połowie najwięcej bramek zdobyli zawodnicy MRKS Czechowice - 54 bramki, drugie miejsce zajęli gracze WSS Wisła - 34 gole, a podium zamknęli przedstawiciele Tempa Puńców z 31 trafieniami. Druga odsłona to ponownie domena zawodników MRKS Czechowice - 64 trafienia, drugie miejsce należy do zawodników Pasjonata Dankowice 49 bramek, a trzecie do WSS Wisła - 40 goli.

Najsłabszy atak w lidze posiadały zespoły GLKS Wilkowice (21 trafień), LKS Leśna (30) i Koszarawy Żywiec (46). Jesienią najmniej bramek zdobyli gracze GLKS Wilkowice (13) i Spójni Zebrzydowice z LKS Leśna (po 17). Wiosną ponownie najsłąbszym atakiem pochwalić się mogli piłkarze GLKS Wilkowice (8 bramek), LKS Leśna (13) i LKS 99 Pruchna (18).

Pierwsza odsłona spotkania zdecydowanie nie leżała graczom GLKS Wilkowice którzy zgromadzili w niej zaledwie 3 bramki, trochę lepiej radziły sobie ofensywy LKS Leśna (11) i Górala Żywiec (15 bramek). W drugiej odsłonie ponownie najtrudniej zdobywało się zawodnikom GLKS Wilkowice (18), LKS Leśna (19) i LKS 99 Pruchna (21).

Zdecydowanie najlepszym strzelcem został Szymon Płoszaj - napastnik WSS Wisła 30 krotnie pokonywał bramkarzy rywala. Drugie miejsce zajęli Adam Waliczek z Czarnych Jaworze i Jakub Ogiegło z Pasjonata Dankowice - zgromadzili oni na swoim koncie po 26 bramek.

Najlepszymi strzelcami bramek z rzutów karnych zostali Adam Waliczek z Czarnych Jaworze, Łukasz Szędzielarz MRKS Czechowice, Łukasz Halama z Błyskawicy Drogomyśl i Robert Mrózek z Orła Łękawica - zdobyli oni po 6 bramek z jedenastu metrów.

Najlepiej główkował w sezonie Dariusz Chowaniec (Skałka Żabnica) - uzyskał on aż siedem bramek po strzale głową. Na podium znaleźli się jeszcze Krzysztof Koczur (Błyskawica Drogomyśl) i Rafał Adamczyk (MRKS Czechowice) - ze zdobytymi sześcioma bramkami głową.

Najcelniej z rzutu wolnego piłkę w stronę bramki uderzał Krystian Patroń (MRKS Czechowice) - zdobył on 3 bramki ze stałego fragmentu gry.

Najczęściej piłkę w swojej bramce umieszczał Michał Iwanek (LKS Leśna) - dokonał tego dwukrotnie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem ligi okręgowej który zdobywał bramki tylko z akcji został Jakub Ogiegło (Pasjonat Dankowice) z 24 bramkami, drugie miejsce zajął Szymon Płoszaj (WSS Wisła) - 22 trafienia, a podium uzupełnił z 19 golami Krzysztof Chrapek (MRKS Czechowice).

Najszybciej strzelone bramki - już w pierwszej minucie gry są autorstwa Marcina Dobranowskiego (Skałka Żabnica) w meczu z Pasjonatem Dankowice oraz Rafała Szczygielskiego (Cukrownik Chybie) w meczu z WSS Wisła. Najszybciej bramkę głową już w 3 minucie uzyskał Dariusz Zygma (Cukrownik Chybie) w meczu z LKS 99 Pruchna. Najszybciej rzut karny na bramkę zamienił w czwartej minucie gry Błażej Bawoł (Cukrownik Chybie) w meczu z Tempem Puńców. Najszybciej piłkę do własnej bramki skierował Szymon Sosna (Czarni Jaworze), dokonał tego w 6 minucie gry z Cukrownikiem Chybie. Najszybciej niewykorzystany rzut karny w 17 minucie gry został autorstwa Szymona Jastrzębskiego (MRKS Czechowice).