Kto spadnie z IV ligi?

Przed nami ostatnia kolejka spotkań IV Ligi Śląskiej, w związku ze spadkami z wyższych lig, w tym sezonie ilość spadkowiczów może się powiększyć do aż siedmiu. Poniżej postaramy się przedstawić sytuację w "naszej" grupie IV ligi.

Po 29 kolejkach pewne spadku są zespoły Beskidu Skoczów i MKS Lędziny. W walce o ligowy byt pozostają jeszcze zespoły z miejsc 10 - 14. W związku z faktem że już tylko matematyczne szansę utrzymania w III lidze ma Unia Turza Śląska, w naszej małej analizie bierzemy pod uwagę możliwość iż z III ligi spada tylko Turza Śląska, a utrzymują się Pawłowice i Zabrze II - wówczas z IV ligi spadają 3 ostatnie zespoły z każdej z grup.

W grze o utrzymanie pozostają zespoły: Spójni Landek, Podbeskidzia II, Kuźni Ustroń, Unii Racibórz.

Zestaw par ostatniej kolejki:

Spójnia Landek - Decor Bełk
LKS Czaniec - Podbeskidzie II
Kuźnia Ustroń - GKS Radziechowy-Wieprz
Polonia Bytom - Unia Racibórz

Tabelki spotkań pomiędzy zainteresowanymi zespołami w różnych konfiguracjach na wypadek gdyby zespoły te posiadały tą samą ilość punktów na koniec sezonu;

Wariant 1:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 13
Spójnia Landek 9
Unia Racibórz 6
Kuźnia Ustroń 3

Wariant 2:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 10
Kuźnia Ustroń 3
Unia Racibórz 2

Wariant 3:

Spójnia Landek 7
Unia Racibórz 6
Kuźnia Ustroń 2

Wariant 4:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 9
Unia Racibórz 4
Spójnia Landek 4

Wariant 5:

Spójnia Landek 9
Podbeskidzie II Bielsko-Biała 7
Kuźnia Ustroń 1

Biorąc pod uwagę powyższe, walczące o ligowy byt zespoły:

TS Podbeskidzie utrzyma się jeżeli:

 - wygra swój mecz, albo
 - zremisuje swój mecz, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz nie wygra w Bytomiu, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i swoje mecze przegrają Kuźnia i Landek, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Landek nie przegra i przegra Kuźnia, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia przegra

TS Podbeskidzie spadnie jeżeli:

 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia nie przegra i Landek przegra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia i Landek nie przegrają swoich meczów

Spójnia Landek utrzyma się jeżeli:

 - wygra swój mecz, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz nie wygra, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz i Kuźnia wygrają, a Podbeskidzie przegra, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia i Podbeskidzie zremisują, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz i Podbeskidzie wygra, a Kuźnia zremisuje, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz nie wygra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia i Podbeskidzie przegrają, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia przegra, a Podbeskidzie nie przegra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Podbeskidzie przegra, a Kuźnia nie przegra

Spójnia Ladnek spadnie jeżeli:

 - zremisuje swój mecz, a Racibórz i Kuźnia wygrają, a Podbeskidzie zremisuje, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra, a Kuźnia i Podbeskidzie nie przegrają, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz, Kuźnia i Podbeskidzie wygrają swoje mecze

Kuźnia Ustroń utrzyma się jeżeli:

 - wygra swój mecz, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz nie wygra, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra i Podbeskidzie z Landekiem wygrają, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra, a Podbeskidzie lub Landek przegrają, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz z Landekiem wygrają, a Podbeskidzie zremisuje, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz nie wygra

Kuźnia Ustroń spadnie jeżeli:

 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra i swój mecz zremisuje Landek, a Podbeskidzie wygra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i swoich meczów nie przegrają Landek z Podbeskidziem, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra, a przegra Landek lub Podbeskidzie, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra, a przegrają swoje mecze Landek i Podbeskidzie

Unia Racibórz utrzyma się jeżeli:

 - wygra swoj mecz, a przegrają Kuźnia, Landek i Podbeskidzie, albo
 - wygra swój mecz, a przegra Kuźnia, Landek lub Podbeskidzie, albo
 - wygra swój mecz, a zremisuje Kuźnia i Landek, a wygra Podbeskidzie, albo
 - wygra swój mecz, a Kuźnia wygra, a Podbeskidzie i Landek zremisują, albo
 - wygra swój mecz, a Podbeskidzie wygra, a Kuźnia i Landek zremisują, albo

Unia Racibórz spadnie jeżeli:

 - wygra swój mecz, a zremisują Kuźnia i Podbeskidzie, a Landek wygra, albo
 - zremisuje swój mecz, albo
 - przegra swój mecz

Po zakończeniu 33 kolejki gier III ligi gr. 3 postaramy się o aktualizację możliwości utrzymania się wymienionych zespołów.
 

Jeżeli znalazłeś błąd, poinformuj nas o tym kontakt@beskidzkapilka.pl

4 LigaStatystyka
Dodany przez: Artur Steczkiewicz, dnia: 08.06.2018 00:20

Komentarze

Wasze komentarze

IV Liga Śląska
POZDrużynaMPKT
1Bytom3064
2Bełk3056
3Czaniec3051
4Radziechowy3050
5Wodzisław3048
6Wilcza3045
7Tychy II3042
8Goczałkowice3041
9Gaszowice3038
10Jasienica3038
11Racibórz3034
12Landek3034
13TSP II3033
14Ustroń3033
15Skoczów3027
16Lędziny3024
Okręgówka
POZDrużynaMPKT
1Czechowice-Dz.3081
2Bestwina3060
3Drogomyśl3057
4Wisła3057
5Koszarawa Ż.3053
6Puńców3050
7Dankowice3049
8Chybie3046
9Jaworze3042
10Góral3040
11Łękawica3040
12Zebrzydowice3034
13Pruchna3029
14Żabnica3024
15Leśna3014
16Wilkowice306
A Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
1Rekord II2459
2Bestwinka2457
3Pisarzowice2455
4Kaniów2443
5Czechowice-Dz. II2442
6Kobiernice2440
7Międzyrzecze2436
8Hecznarowice2435
9Wapienica2427
10Buczkowice2427
11Bystra (k. Bielska)2416
12Godziszka2415
13Mazańcowice240
A Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Kończyce M.2656
2Goleszów2652
3Skoczów II2651
4Zabłocie2648
51909 Piast2646
6Pogwizdów2642
7Kończyce W.2640
8Brenna2636
9Pielgrzymowice2633
10Bąków2632
11Dębowiec2630
12Strumień2626
13Kaczyce2626
14Ochaby260
A Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
1Rajcza2670
2Milówka2664
3Węgierska G.2664
4Pietrzykowice2655
5Babia Góra2649
6Radziechowy II2635
7Lipowa2630
8Sopotnia2630
9Gilowice2628
10Ujsoły2623
11Soła Ż.2622
12Czernichów2620
13Pewel M.2619
14Cisiec2619
B Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
1Bronów2259
2Międzybrodzie2254
3Ligota2249
4Jaworze II2239
5Grodziec2235
6Kozy2232
7Wilamowice2231
8Rybarzowice2229
9Bujaków2220
10Zabrzeg2218
11Kalna 2216
12Łodygowice220
B Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Istebna1845
2Pogórze1841
3Hażlach1833
4Górki W.1832
5Wielkie II1825
6Nierodzim1825
7Pierściec1819
8Iskrzyczyn1817
9Rudnik1815
10Golasowice183
B Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
1Zarzecze2047
2Juszczyna2043
3Korbielów2039
4Jeleśnia2038
5Słotwina2035
6Pewel Śl.2029
7Bystra (k. Żywca)2028
8Trzebinia2024
9Łękawica II2020
10Kocierz2014
11Przyborów201