Kto spadnie z IV ligi?

Przed nami ostatnia kolejka spotkań IV Ligi Śląskiej, w związku ze spadkami z wyższych lig, w tym sezonie ilość spadkowiczów może się powiększyć do aż siedmiu. Poniżej postaramy się przedstawić sytuację w "naszej" grupie IV ligi.

Po 29 kolejkach pewne spadku są zespoły Beskidu Skoczów i MKS Lędziny. W walce o ligowy byt pozostają jeszcze zespoły z miejsc 10 - 14. W związku z faktem że już tylko matematyczne szansę utrzymania w III lidze ma Unia Turza Śląska, w naszej małej analizie bierzemy pod uwagę możliwość iż z III ligi spada tylko Turza Śląska, a utrzymują się Pawłowice i Zabrze II - wówczas z IV ligi spadają 3 ostatnie zespoły z każdej z grup.

W grze o utrzymanie pozostają zespoły: Spójni Landek, Podbeskidzia II, Kuźni Ustroń, Unii Racibórz.

Zestaw par ostatniej kolejki:

Spójnia Landek - Decor Bełk
LKS Czaniec - Podbeskidzie II
Kuźnia Ustroń - GKS Radziechowy-Wieprz
Polonia Bytom - Unia Racibórz

Tabelki spotkań pomiędzy zainteresowanymi zespołami w różnych konfiguracjach na wypadek gdyby zespoły te posiadały tą samą ilość punktów na koniec sezonu;

Wariant 1:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 13
Spójnia Landek 9
Unia Racibórz 6
Kuźnia Ustroń 3

Wariant 2:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 10
Kuźnia Ustroń 3
Unia Racibórz 2

Wariant 3:

Spójnia Landek 7
Unia Racibórz 6
Kuźnia Ustroń 2

Wariant 4:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 9
Unia Racibórz 4
Spójnia Landek 4

Wariant 5:

Spójnia Landek 9
Podbeskidzie II Bielsko-Biała 7
Kuźnia Ustroń 1

Biorąc pod uwagę powyższe, walczące o ligowy byt zespoły:

TS Podbeskidzie utrzyma się jeżeli:

 - wygra swój mecz, albo
 - zremisuje swój mecz, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz nie wygra w Bytomiu, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i swoje mecze przegrają Kuźnia i Landek, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Landek nie przegra i przegra Kuźnia, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia przegra

TS Podbeskidzie spadnie jeżeli:

 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia nie przegra i Landek przegra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia i Landek nie przegrają swoich meczów

Spójnia Landek utrzyma się jeżeli:

 - wygra swój mecz, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz nie wygra, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz i Kuźnia wygrają, a Podbeskidzie przegra, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia i Podbeskidzie zremisują, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz i Podbeskidzie wygra, a Kuźnia zremisuje, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz nie wygra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia i Podbeskidzie przegrają, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia przegra, a Podbeskidzie nie przegra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Podbeskidzie przegra, a Kuźnia nie przegra

Spójnia Ladnek spadnie jeżeli:

 - zremisuje swój mecz, a Racibórz i Kuźnia wygrają, a Podbeskidzie zremisuje, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra, a Kuźnia i Podbeskidzie nie przegrają, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz, Kuźnia i Podbeskidzie wygrają swoje mecze

Kuźnia Ustroń utrzyma się jeżeli:

 - wygra swój mecz, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz nie wygra, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra i Podbeskidzie z Landekiem wygrają, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra, a Podbeskidzie lub Landek przegrają, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz z Landekiem wygrają, a Podbeskidzie zremisuje, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz nie wygra

Kuźnia Ustroń spadnie jeżeli:

 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra i swój mecz zremisuje Landek, a Podbeskidzie wygra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i swoich meczów nie przegrają Landek z Podbeskidziem, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra, a przegra Landek lub Podbeskidzie, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra, a przegrają swoje mecze Landek i Podbeskidzie

Unia Racibórz utrzyma się jeżeli:

 - wygra swoj mecz, a przegrają Kuźnia, Landek i Podbeskidzie, albo
 - wygra swój mecz, a przegra Kuźnia, Landek lub Podbeskidzie, albo
 - wygra swój mecz, a zremisuje Kuźnia i Landek, a wygra Podbeskidzie, albo
 - wygra swój mecz, a Kuźnia wygra, a Podbeskidzie i Landek zremisują, albo
 - wygra swój mecz, a Podbeskidzie wygra, a Kuźnia i Landek zremisują, albo

Unia Racibórz spadnie jeżeli:

 - wygra swój mecz, a zremisują Kuźnia i Podbeskidzie, a Landek wygra, albo
 - zremisuje swój mecz, albo
 - przegra swój mecz

Po zakończeniu 33 kolejki gier III ligi gr. 3 postaramy się o aktualizację możliwości utrzymania się wymienionych zespołów.
 

Jeżeli znalazłeś błąd, poinformuj nas o tym kontakt@beskidzkapilka.pl

4 LigaStatystyka
Dodany przez: Artur Steczkiewicz, dnia: 08.06.2018 00:20

Komentarze

Wasze komentarze

B Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
1Bujaków00
2Zabrzeg00
3Ligota00
4Rybarzowice00
5Wilamowice00
6Grodziec00
7Mazańcowice00
8Kozy00
9Kalna 00
B Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Rudnik00
2Pierściec00
3Górki W.00
4Ochaby00
5Golasowice00
6Nierodzim00
7Kaczyce00
8Iskrzyczyn00
9Wielkie II00