Kto spadnie z IV ligi?

Przed nami ostatnia kolejka spotkań IV Ligi Śląskiej, w związku ze spadkami z wyższych lig, w tym sezonie ilość spadkowiczów może się powiększyć do aż siedmiu. Poniżej postaramy się przedstawić sytuację w "naszej" grupie IV ligi.

Po 29 kolejkach pewne spadku są zespoły Beskidu Skoczów i MKS Lędziny. W walce o ligowy byt pozostają jeszcze zespoły z miejsc 10 - 14. W związku z faktem że już tylko matematyczne szansę utrzymania w III lidze ma Unia Turza Śląska, w naszej małej analizie bierzemy pod uwagę możliwość iż z III ligi spada tylko Turza Śląska, a utrzymują się Pawłowice i Zabrze II - wówczas z IV ligi spadają 3 ostatnie zespoły z każdej z grup.

W grze o utrzymanie pozostają zespoły: Spójni Landek, Podbeskidzia II, Kuźni Ustroń, Unii Racibórz.

Zestaw par ostatniej kolejki:

Spójnia Landek - Decor Bełk
LKS Czaniec - Podbeskidzie II
Kuźnia Ustroń - GKS Radziechowy-Wieprz
Polonia Bytom - Unia Racibórz

Tabelki spotkań pomiędzy zainteresowanymi zespołami w różnych konfiguracjach na wypadek gdyby zespoły te posiadały tą samą ilość punktów na koniec sezonu;

Wariant 1:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 13
Spójnia Landek 9
Unia Racibórz 6
Kuźnia Ustroń 3

Wariant 2:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 10
Kuźnia Ustroń 3
Unia Racibórz 2

Wariant 3:

Spójnia Landek 7
Unia Racibórz 6
Kuźnia Ustroń 2

Wariant 4:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 9
Unia Racibórz 4
Spójnia Landek 4

Wariant 5:

Spójnia Landek 9
Podbeskidzie II Bielsko-Biała 7
Kuźnia Ustroń 1

Biorąc pod uwagę powyższe, walczące o ligowy byt zespoły:

TS Podbeskidzie utrzyma się jeżeli:

 - wygra swój mecz, albo
 - zremisuje swój mecz, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz nie wygra w Bytomiu, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i swoje mecze przegrają Kuźnia i Landek, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Landek nie przegra i przegra Kuźnia, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia przegra

TS Podbeskidzie spadnie jeżeli:

 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia nie przegra i Landek przegra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia i Landek nie przegrają swoich meczów

Spójnia Landek utrzyma się jeżeli:

 - wygra swój mecz, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz nie wygra, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz i Kuźnia wygrają, a Podbeskidzie przegra, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia i Podbeskidzie zremisują, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz i Podbeskidzie wygra, a Kuźnia zremisuje, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz nie wygra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia i Podbeskidzie przegrają, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia przegra, a Podbeskidzie nie przegra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Podbeskidzie przegra, a Kuźnia nie przegra

Spójnia Ladnek spadnie jeżeli:

 - zremisuje swój mecz, a Racibórz i Kuźnia wygrają, a Podbeskidzie zremisuje, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra, a Kuźnia i Podbeskidzie nie przegrają, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz, Kuźnia i Podbeskidzie wygrają swoje mecze

Kuźnia Ustroń utrzyma się jeżeli:

 - wygra swój mecz, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz nie wygra, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra i Podbeskidzie z Landekiem wygrają, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra, a Podbeskidzie lub Landek przegrają, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz z Landekiem wygrają, a Podbeskidzie zremisuje, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz nie wygra

Kuźnia Ustroń spadnie jeżeli:

 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra i swój mecz zremisuje Landek, a Podbeskidzie wygra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i swoich meczów nie przegrają Landek z Podbeskidziem, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra, a przegra Landek lub Podbeskidzie, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra, a przegrają swoje mecze Landek i Podbeskidzie

Unia Racibórz utrzyma się jeżeli:

 - wygra swoj mecz, a przegrają Kuźnia, Landek i Podbeskidzie, albo
 - wygra swój mecz, a przegra Kuźnia, Landek lub Podbeskidzie, albo
 - wygra swój mecz, a zremisuje Kuźnia i Landek, a wygra Podbeskidzie, albo
 - wygra swój mecz, a Kuźnia wygra, a Podbeskidzie i Landek zremisują, albo
 - wygra swój mecz, a Podbeskidzie wygra, a Kuźnia i Landek zremisują, albo

Unia Racibórz spadnie jeżeli:

 - wygra swój mecz, a zremisują Kuźnia i Podbeskidzie, a Landek wygra, albo
 - zremisuje swój mecz, albo
 - przegra swój mecz

Po zakończeniu 33 kolejki gier III ligi gr. 3 postaramy się o aktualizację możliwości utrzymania się wymienionych zespołów.
 

Jeżeli znalazłeś błąd, poinformuj nas o tym kontakt@beskidzkapilka.pl

4 LigaStatystyka
Dodany przez: Artur Steczkiewicz, dnia: 08.06.2018 00:20

Komentarze

Wasze komentarze

IV Liga Śląska
POZDrużynaMPKT
1Czaniec1435
2Bełk1530
3Ustroń1529
4Jasienica1529
5Czechowice-Dz.1524
6Tychy II1424
7Łaziska Grn.1523
8Wodzisław1518
9Radziechowy1518
10Racibórz1518
11Goczałkowice1416
12Gaszowice1516
13Wilcza1515
14TSP II1513
15Landek149
16Połomia154
Okręgówka
POZDrużynaMPKT
1Skoczów1742
2Dankowice1738
3Drogomyśl1737
4BKS Stal1735
5Bestwina1733
6Koszarawa Ż.1729
7Puńców1729
8Rekord II1628
9Rajcza1727
10Wisła1725
11Góral1724
12Bestwinka1622
13Jaworze1717
14Zebrzydowice1717
15Chybie179
16Łękawica179
17Pruchna175
18Kończyce M.174
A Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
11909 Piast1328
2Strumień1326
3Pogwizdów1325
4Zabłocie1325
5Bąków1323
6Goleszów1322
7Istebna1322
8Pielgrzymowice1321
9Pogórze1317
10Brenna1312
11Kończyce W.1312
12Skoczów II1311
13Hażlach138
14Dębowiec137
A Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
1Milówka1334
2Żabnica1333
3Pietrzykowice1330
4Węgierska G.1328
5Lipowa1322
6Radziechowy II1318
7Ujsoły1317
8Zarzecze1313
9Gilowice1313
10Sopotnia1313
11Babia Góra1312
12Leśna1312
13Soła Ż.139
14Juszczyna135
B Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
1Wilamowice927
2Kozy919
3Rybarzowice919
4Ligota916
5Zabrzeg912
6Bujaków911
7Grodziec910
8Łodygowice98
9Kalna 94
10Mazańcowice93
B Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Pierściec824
2Nierodzim818
3Wielkie II815
4Iskrzyczyn814
5Ochaby811
6Kaczyce88
7Górki W.88
8Rudnik86
9Golasowice80
B Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
1Bystra (k. Żywca)1128
2Czernichów1125
3Pewel Śl.1123
4Jeleśnia1121
5Korbielów1117
6Pewel M.1116
7Trzebinia1116
8Słotwina1114
9Cisiec1111
10TS Przyborów1110
11Kocierz119
12Przyborów110