Kto spadnie z IV ligi?

Przed nami ostatnia kolejka spotkań IV Ligi Śląskiej, w związku ze spadkami z wyższych lig, w tym sezonie ilość spadkowiczów może się powiększyć do aż siedmiu. Poniżej postaramy się przedstawić sytuację w "naszej" grupie IV ligi.

Po 29 kolejkach pewne spadku są zespoły Beskidu Skoczów i MKS Lędziny. W walce o ligowy byt pozostają jeszcze zespoły z miejsc 10 - 14. W związku z faktem że już tylko matematyczne szansę utrzymania w III lidze ma Unia Turza Śląska, w naszej małej analizie bierzemy pod uwagę możliwość iż z III ligi spada tylko Turza Śląska, a utrzymują się Pawłowice i Zabrze II - wówczas z IV ligi spadają 3 ostatnie zespoły z każdej z grup.

W grze o utrzymanie pozostają zespoły: Spójni Landek, Podbeskidzia II, Kuźni Ustroń, Unii Racibórz.

Zestaw par ostatniej kolejki:

Spójnia Landek - Decor Bełk
LKS Czaniec - Podbeskidzie II
Kuźnia Ustroń - GKS Radziechowy-Wieprz
Polonia Bytom - Unia Racibórz

Tabelki spotkań pomiędzy zainteresowanymi zespołami w różnych konfiguracjach na wypadek gdyby zespoły te posiadały tą samą ilość punktów na koniec sezonu;

Wariant 1:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 13
Spójnia Landek 9
Unia Racibórz 6
Kuźnia Ustroń 3

Wariant 2:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 10
Kuźnia Ustroń 3
Unia Racibórz 2

Wariant 3:

Spójnia Landek 7
Unia Racibórz 6
Kuźnia Ustroń 2

Wariant 4:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 9
Unia Racibórz 4
Spójnia Landek 4

Wariant 5:

Spójnia Landek 9
Podbeskidzie II Bielsko-Biała 7
Kuźnia Ustroń 1

Biorąc pod uwagę powyższe, walczące o ligowy byt zespoły:

TS Podbeskidzie utrzyma się jeżeli:

 - wygra swój mecz, albo
 - zremisuje swój mecz, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz nie wygra w Bytomiu, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i swoje mecze przegrają Kuźnia i Landek, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Landek nie przegra i przegra Kuźnia, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia przegra

TS Podbeskidzie spadnie jeżeli:

 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia nie przegra i Landek przegra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia i Landek nie przegrają swoich meczów

Spójnia Landek utrzyma się jeżeli:

 - wygra swój mecz, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz nie wygra, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz i Kuźnia wygrają, a Podbeskidzie przegra, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia i Podbeskidzie zremisują, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz i Podbeskidzie wygra, a Kuźnia zremisuje, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz nie wygra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia i Podbeskidzie przegrają, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Kuźnia przegra, a Podbeskidzie nie przegra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i Podbeskidzie przegra, a Kuźnia nie przegra

Spójnia Ladnek spadnie jeżeli:

 - zremisuje swój mecz, a Racibórz i Kuźnia wygrają, a Podbeskidzie zremisuje, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra, a Kuźnia i Podbeskidzie nie przegrają, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz, Kuźnia i Podbeskidzie wygrają swoje mecze

Kuźnia Ustroń utrzyma się jeżeli:

 - wygra swój mecz, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz nie wygra, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra i Podbeskidzie z Landekiem wygrają, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra, a Podbeskidzie lub Landek przegrają, albo
 - zremisuje swój mecz, a Racibórz z Landekiem wygrają, a Podbeskidzie zremisuje, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz nie wygra

Kuźnia Ustroń spadnie jeżeli:

 - zremisuje swój mecz, a Racibórz wygra i swój mecz zremisuje Landek, a Podbeskidzie wygra, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra i swoich meczów nie przegrają Landek z Podbeskidziem, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra, a przegra Landek lub Podbeskidzie, albo
 - przegra swój mecz, a Racibórz wygra, a przegrają swoje mecze Landek i Podbeskidzie

Unia Racibórz utrzyma się jeżeli:

 - wygra swoj mecz, a przegrają Kuźnia, Landek i Podbeskidzie, albo
 - wygra swój mecz, a przegra Kuźnia, Landek lub Podbeskidzie, albo
 - wygra swój mecz, a zremisuje Kuźnia i Landek, a wygra Podbeskidzie, albo
 - wygra swój mecz, a Kuźnia wygra, a Podbeskidzie i Landek zremisują, albo
 - wygra swój mecz, a Podbeskidzie wygra, a Kuźnia i Landek zremisują, albo

Unia Racibórz spadnie jeżeli:

 - wygra swój mecz, a zremisują Kuźnia i Podbeskidzie, a Landek wygra, albo
 - zremisuje swój mecz, albo
 - przegra swój mecz

Po zakończeniu 33 kolejki gier III ligi gr. 3 postaramy się o aktualizację możliwości utrzymania się wymienionych zespołów.
 

Jeżeli znalazłeś błąd, poinformuj nas o tym kontakt@beskidzkapilka.pl

4 LigaStatystyka
Dodany przez: Artur Steczkiewicz, dnia: 08.06.2018 00:20

Komentarze

Wasze komentarze

IV Liga Śląska
POZDrużynaMPKT
1Czaniec1128
2Jasienica1123
3Bełk1123
4Ustroń1122
5Tychy II1117
6Łaziska Grn.1116
7Radziechowy1116
8Czechowice-Dz.1116
9Racibórz1114
10TSP II1112
11Wodzisław1111
12Wilcza1111
13Goczałkowice1110
14Gaszowice1110
15Landek116
16Połomia114
Okręgówka
POZDrużynaMPKT
1Skoczów1131
2Drogomyśl1230
3Dankowice1226
4BKS Stal1226
5Bestwina1224
6Puńców1222
7Koszarawa Ż.1220
8Rekord II918
9Rajcza1117
10Góral1216
11Wisła1216
12Bestwinka1115
13Jaworze1212
14Zebrzydowice129
15Łękawica127
16Chybie125
17Kończyce M.123
18Pruchna122
A Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Zabłocie1125
2Pogwizdów1124
31909 Piast1124
4Pielgrzymowice1121
5Strumień1120
6Bąków1117
7Pogórze1116
8Goleszów1116
9Istebna1116
10Brenna1111
11Kończyce W.1111
12Skoczów II118
13Dębowiec116
14Hażlach115
A Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
1Milówka1025
2Żabnica1024
3Węgierska G.1022
4Pietrzykowice1021
5Radziechowy II1015
6Lipowa1015
7Ujsoły1014
8Babia Góra1012
9Zarzecze910
10Gilowice109
11Sopotnia109
12Leśna98
13Soła Ż.106
14Juszczyna105
B Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
1Wilamowice824
2Rybarzowice816
3Ligota713
4Kozy713
5Zabrzeg812
6Bujaków811
7Grodziec810
8Łodygowice85
9Kalna 84
10Mazańcowice83
B Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Pierściec721
2Wielkie II715
3Nierodzim715
4Iskrzyczyn814
5Ochaby711
6Rudnik76
7Kaczyce75
8Górki W.75
9Golasowice70