Wilkowice wciąż wierzą

Skazywani na pożarcie zawodnicy ostatnich w tabeli Wilkowic, podejmowali na swom obiekcie zespół Tempa Puńców. Faworytem spotkania byli goście, gospodarze jednak mocno postawili się rywalom i niespodziewanie wysoko rozbili wyżej notowanego przeciwnika.

Nie mający nic do stracenia gospodarze ruszyli na rywala i już w 27 minucie, wykorzystując złe ustawienie defensywy rywala, po strzale Michała Sewery objęli oni prowadzenie. Goście wyrównali już po dwóch minutach - bramkę z 11 metrów uzyskał Jakub Legierski. Pierwszą połowę lepiej jednak zakończyli gospodarze i po golu Jakuba Pilcha, z 34 minuty, prowadzili oni jedną bramką.

W drugiej odsłonie przewaga gospodarzy nie ulegała wątpliwości i została udokumentowana kolejnymi bramkami. Zaraz po jej rozpoczęciu drugą bramkę dołożył Jakub Pilch, a w 68 minucie ten sam zawodnik skompletował hattricka. W końcówce meczu na listę strzelców wpisał się, wprowadzony na boisko w 70 minucie gry, Paweł Toborek.

Druga wygrana z rzędu przybliżyła Wilkowice do przedostatniej pozycji w tabeli na odległość jednego punktu. Tempo, pomimo klęski, pozostaje na bezpiecznej, dziesiątej pozycji.