WSS Wisła

Adres: ul. Wyzwolenia 67, 43-460 Wisła
Telefon(y): 338 551 288
WWW: http://kswisla.futbolowo.pl/

Prezes: Zbigniew Wuwer
Kierownik: Andrzej Czyżyk
Trener: Tomasz Wuwer

Rok założenia: 1953
Barwy: niebiesko-biało-czerwone
Nazwa stadionu: Stadion
Pojemność stadionu: 500 miejsc
Wymiary boiska: 99m. x 68m.

Sukcesy:

Mistrz ligi okręgowej  : (1x) 2010/11,
Puchar Polski w podokręgu : (5x) 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2015/16, 2016/17
Mistrz Klasy B : (3x) 1983/1984, 1989/1990, 2002/2003
Mistrz Klasy C: (2x) 1955, 1977/78

Nazwy:

(1953) - KS Wisła Start Wisła
(1989) - KS Wisła w Wiśle
(2003) - KS Wisła Ustronianka
(2014) - KS Wisła w Wiśle
(2015) - WSS Wisła

Najwyższy poziom ligowy: IV Liga (2010 - 2014)

Jeżeli zauważyłeś nieścisłości, daj nam znać mailem: kontakt@beskidzkapilka.pl.

Kadra zespołu

LpImię NazwiskoPozycja
1Andrzej Nowakowskibramkarz
2Tymoteusz Pękałabramkarz
3Kamil Kotrysobrońca
4Jakub Kubicaobrońca
5Mariusz Pilchobrońca
6Mateusz Tomalaobrońca
7Jakub Chmielpomocnik
8Dariusz Juroszekpomocnik
9Jakub Marekwicapomocnik
10Dawid Mazurekpomocnik
11Marcin Mazurekpomocnik
12Bartosz Mitręgapomocnik
13Bartłomiej Ruckipomocnik
14Dariusz Ruckipomocnik
15Damian Stawickipomocnik
16Sebastian Juroszeknapastnik
17Szymon Płoszajnapastnik

Najlepsi strzelcy


5
Szymon Płoszaj
4
Bartłomiej Rucki
2
Sebastian Juroszek
1
Damian Stawicki
Mateusz Tomala

Rozegrane spotkania w obecnym sezonie

30.07.201717:00PPPierściec0:6 (0:2)Wisła
06.08.201717:00LOBWisła2:3 (1:1)Czechowice-Dz.
12.08.201717:00LOBWisła1:1 (1:0)Dankowice
14.08.201717:00PPBlaszok3:4 (1:3, 3:3)Wisła

Rozegrane sparingi w obecnym sezonie

16.07.201709:00Wisła3:0 (1:0)Slovan Skalité
16.07.201717:30Wisła6:2 (2:1)FK Čadca
22.07.201716:00Wisła2:3 (2:0)Czaniec
26.07.201718:00Jasienica3:4 (2:2)Wisła

Zdjęcia drużyny

IV Liga Śląska
POZDrużynaMPKT
1Landek13
2Radziechowy13
3Jasienica13
4Wilcza13
5Czaniec13
6Wodzisław13
7Tychy II11
8Goczałkowice11
9Gaszowice11
10Bełk11
11Skoczów10
12Racibórz10
13Bytom10
14Ustroń10
15TSP II10
16Lędziny10
B Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
1Jaworze II00
2Kalna 00
3Rybarzowice00
4Bujaków00
5Ligota00
6Kozy00
7Łodygowice00
8Zabrzeg00
9Wilamowice00
10Grodziec00
11Międzybrodzie00
12Bronów00
B Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Brzezówka00
2Nierodzim00
3Pierściec00
4Wielkie II00
5Iskrzyczyn00
6Pogórze00
7Rudnik00
8Górki W.00
9Hażlach00
10Golasowice00
11Istebna00