Czaniec Czechowicom nie podołał

W Czechowicach miejscowy MRKS mierzył się z przedstawicielem IV Ligi Śląskiej, zespołem LKS Czaniec. Faworytem spotkania wydawali się być goście, awans jednak wywalczył liderujący w Beskidzkiej Lidze Okręgowej MRKS Czechowice.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły po jednej sytuacji bramkowej, jednak żadna z nich nie zakończyła się zmianą wyniku. Groźnie uderzał na bramkę Czańca Żurek, jednak świetną interwencją popisał się Kozieł.

W drugiej odsłonie meczu tempo gry wzrosło, obie drużyny od jej początku dążyły do objęcia prowadzenia. W 57 minucie z boiska, po drugiej żółtej kartce, usunięty został Borak a chwilę później, po rzucie rożnym, piłkę w bramce gości umieścił Rafał Żurek. Goście pomimo gry w osłabieniu nie rezygnowali ze zdobycia bramki i co chwilę napierali na defensywę gospodarzy.

Po blisko 20 minutach optycznej przewagi gości, na szybki atak zdecydowali się gospodarze. Piłkę ze środka pola otrzymał Damian Szczęsny i po indywidualnej akcji uderzył nie do obrony, z okolic 16 metra, podwyższając wynik spotkania na 2:0 dla MRKS-u. Osłabieni brakiem jednego zawodnika goście z Czańca nie byli już do końca meczu w stanie odrobić dwubramkowej straty i do kolejnej rundy awansowali zawodnicy z Czechowic.

MRKS, wygrywając z Czańcem, zagra w 1/4 finału z rezerwą występującego w III lidze Rekordu Bielsko-Biała.