Przerwana passa Piasta

W Cieszynie miejscowy TS 1909 Piast podejmował w ramach 3 kolejki gier rywali z Brennej. Goście, po remisie u siebie z rezerwą Skoczowa, zamierzali w Cieszynie sprawić kolejną niespodziankę.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, drużyna Marka Bakuna, po 24 kolejnych ligowych zwycięstwach, miała ochotę na kolejne 3 oczka. Goście długo stawiali opór miejscowym, wynik bezbramkowy utrzymywał się aż do samej końcówki pierwszej odsłony, w której to sposób na bramkarza gości znalazł Jakub Kukuczka.

Gdy w 55 minucie wynik podwyższył Tomasz Szyper, wydawało się, że zespół z Cieszyna pewnie sięgnie po komplet oczek. Nie mający nic do stracenia goście ruszyli jednak do przodu i już po chwili, za sprawą Dominika Dzidy, zdobyli bramkę kontaktową. Po jej zdobyciu zespół przyjezdny, nie mając nic do stracenia, spróbował ponownie zaskoczyć obronę gospodarzy, co też powiodło się w 72 minucie, a bramkę, jak się później okazało, na wagę sensacyjnego remisu, uzyskał Kazimierz Ferfecki.