Kuźnia przypieczętowała awans

To był mecz, który przypieczętował doskonały sezon piłkarzy Kuźni Ustroń. Zwycięstwo w Zebrzydowichach 4:0, co prawda, mogło być okazalsze, jednak wakacyjne tempo spotkania nie sprzyjało finezyjnej grze.

Już w 8 minucie meczu wynik otworzył Krystian Strach, który dobił strzał swojego kolegi z drużyny. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, ze gospodarze do 38 minuty grali w dziesięciu. Zagrożona spadkiem Spojnia nie była w stanie skompletować meczowej jedenastki na czas. Kuźnia nie zwalniała, ale nie forsowała tempa meczu.

W 18 minucie na 2:0 podwyższył Robert Madzia. Dogrywał Mieczysław Sikora. Trochę ponad dziesięć minut później było już 3:0. Piłkę po dośrokowaniu Mieczysława Sikory nieszczęśliwie do własnej bramki skierował Przemysław Walak. Czwarty gol dla gości to dzieło wychowanka Damiana Madzi. Dopadł on futbolówkę przed szesnastką. Huknął prawą nogą, a piłka - po nodze obrońcy - zatrzepotała w siatce. W międzyczasie Michał Pietraczyk mógł dwukrotnie podwyższyć wynik. Gospodarze  natomiast,  skoncentrowali się na kontratakach. Jednak nie do pokonania był dobrze dysponowany bramkarz Kuźni, Paweł Sztefek.

Druga odsłona, pod dyktando Kuźni, wyglądała raczej jak sparing zaprzyjaźnionych drużyn. Zebrzydowice, mimo wszystko dążyły do zdobycia bramki honorowej. Jednak uderzenia chociażby Grzegorza Kopca nie znalazły drogi do bramki. Goście obijali słupki, tak jak Mateusz Zaczek, czy uderzali piłką w mur, jak Dariusz Czyż.

Końcowy gwizdek sędziego oba zespoły przyjęły z ulgą. Kuźnia odebrała upragniony puchar za historyczny awans do IV ligi, a Zebrzydowice na te chwile spadają do A-klasy. Na tę chwilę, gdyż ostatecznie o tym, kto zagra w A klasie, dowiemy się końcem czerwca. Wówczas poznamy spadkowiczów z ligi trzeciej, jak i czwartej.