Hokejowy remis na szczycie

W Jaworzu pewni awansu Czarni podejmowali trzeciego w tabeli Pioniera. To, że bramki w tym meczu padną, było pewne, mało kto jednak spodziewał się ich aż dziesięciu.

Początek spotkania to planowa bramka gospodarzy - Surwiłłę z karnego pokonał Adam Waliczek. Po chwili jednak na tablicy wyników widniał remis, po bramce samobójczej Szymona Duławy. Przed przerwą gospodarze potwierdzili swoją przewagę kolejnymi bramkami. W 26 minucie ponownie cieszył się z niej Adam Waliczek. Krótko przed przerwą na listę strzelców wpisał się Janusz Cyran. Kolejne minuty jednak to dominacja gości.

Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową uzyskał Robert Nycz, a po kwadransie drugiej odsłony dwukrotnie z bramek cieszył się Wojciech Kasolik. Gdy na kwadrans przed końcem bramkę uzyskał na 3:5 Łukasz Nycz, mało kto spodziewał się, że goście nie wyjadą z kompletem oczek.

Końcówka to bramka kontaktowa Adama Waliczka i rehabilitacja Szymona Duławy, a co za tym idzie mecz zakończył się podziałem punktów. Czarni z pewnym awansem są pierwsi, Pionier jest trzeci.